Akıllı telefonların çıkmasıyla telefon piyasasında acayip bir çalkalanma yaşandı. Bu sektöre giren bir çok firma iflas bayrağını çekmek üzereyken bazıları da Samsung, Apple, Sony gibi sektörün ağa babaları olmuş firmalarla çekişir düzeye geldi. Son yıllar da HTC de artık pazarda diğer firmalar kadar söz sahibi bir konuma geldi.

Firmanın artık tüm sınırlarını zorlayarak yaptığı akıllı telefon HTC X One, son dönemde oldukça revaçta olan bir telefon. Gerek diğer büyük firmaların fiyat farkları, gerek sağlamlığı, gerek performansıyla birçok alandan yarışın içine girmiş durumda olan telefon ilk bakışta büyük görüntüsüyle insanları şaşırtıyor. Uzaktan bakan için telefon kocaman bir ekrandan başka bir şeye benzetilmiyor. Ancak elinize aldığınız da büyük olmasına rağmen sahip olduğu fonksiyonelliği, kibarlığı inceliğiyle hissettiriyor. HTC mühendislerini fikirlerini bu telefona bakarak çıkarmaya çalışırsak; biz telefonu yüksek performanslı, sağlam yapalım dış görünüşü pek de önemli değil diyorlarmış gibi hissedersiniz.

Sense ara yüzlü Android  4.0 yüklü olarak çıkan telefonun yazılımı oldukça kullanışlı. Sahip olduğu kısayol araçlarıyla kullanıcısına tek bir dokunuşla bir çok alana ulaşma imkanı sunuyor.  Hafıza olarak da Dropbox özeliğini önceden de sunan HTC, bu sefer alanı gittikçe arttırmış ve 25 Gb’ye kadar Dropbox depolama alanı vermiş. Ekranı 4,7 inç büyüklüğünde ve Super IPS LCD olarak yapılmış. Ayrıca ekranın üzerinde bulunan koruma sayesinde çok dayanıklı bir hal almış.  Telefonun bataryası da standardın üzerine geçememiş, oyun ve müzik uygulamarıyla kullanırsanız bir gün kadar zor dayanıyor. Telefonun önünde 1,3 arkasında 8 mp kamera bulunuyor. Performans olarak da 1gb ram ve nvidia Tegra 3 işlemcinin hakkını yememek lazım. Şuan piyasadaki birçok telefondan daha hızlı bir performans vermektedir.

Samsung ve Apple gibi telefonlardan sıkıldıysanız HTC denemeye değer bir imkanı X One ile piyasaya sürmüş. Fiyat olarak diğer androidlere göre daha esnek bir yapıya sahiptir.

Kaynak: http://www.ucli.net/htc-x-one-htc-x-one-incelemesi-htc-x-one-fiyati.html


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz