IFA 2014’te Tanıtılacak Android Cihazlar

Beklenen gün geldi ve IFA 2014 başladı. Sabahın erken saatleriyle Asus, Sony ve Samsung şova hazırlanmaya başladı. Bu yıl Berlin’de görmeyi beklediğimiz birçok Android yeniliği var. Yeni cihazlar, daha çok akıllı saat ve Samsung Galaxy Note 4 ve belki de Sony Z3 bizleri bekliyor. Gelin IFA 2014’te tanıtılacak olan Android’li cihazlara birlikte göz atalım.

İlk olarak merakla beklenen Samsung Galaxy Note 4’ten bahsedelim. Genelde IFA’ da gördüğümüz en büyük olaylardan biri Samsung’un Note ailesinin bir yeni üyesini tanıtması oluyor. Samsung bu yılda geleneği bozmuyor. Samsung 9 Eylül’de tanıtılacağı söylenen iPhone 6 ya karşı yine erken bir hamle yapma çabasında elbette. Kullanıcıları en çok ilgilendirense eğimli ya da daha farklı bir ekran tipinin cihazda kullanılıp kullanılmayacağı.

Samsung’dan beklenen diğer cihaz ise Samsung Galaxy Mega 2. Note 4 elbette Samsung tarafından çıkarılacak tek cihaz olmayacak. IFA’ da tanıtılması beklenen diğer cihaz ise Samsung Galaxy Mega 2. 5.8-6 inç civarında bir ekrana sahip olması beklenen cihaz direk Android 4.4.4 ile gelmesi bekleniyor. Snapdragon 400 ya da 410 CPU işlemciye sahip olması beklenirken 2GB RAM de cihazın özellikleri arasında.

Uzun süredir evlere yeni akıllı bir konsept getirmek için enerji harcayan Samsung IFA’ da tablet ve telefonların yanı sıra bu teknolojileri de tanıtacak. 4K Samsung televizyonlara eşlik eden akıllı fırınlar ve oturma odaları ayrıca davranışlarınıza göre tepkiler veren akıllı bir termostat da tanıtacak.

IFA’ da tanıtılacak bir diğer amiral gemisi model de Xperia serisinin devamı olan Sony Xperia Z3. Alınan bilgilere göre Snapdragon 801 işlemciye sahip olacak cihaz 3 GB RAM ve Full HD ekranıyla özellikle Xperia seven kitleyi sevindirmeye geliyor. Ayrıca cihaz hakkında 7mm kalınlıkta olacağı söylentileri de var. Acayip şekilde ince ve hafif olacak cihazın düşündüren yanıysa Xperia Z2 ile olan benzer yanları.

Son olarakta Sony Xperia Z3 Compact’tan bahsedelim. Z2 Compact çıkmadan hayırdır demeniz garip değil. Görünen o ki Sony’nin artık zaman kaybına tahammülü kalmadı ve çok iyi bir seri yakalamışken devam ettirmeye kararlı.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz