ingilizce eğitimi Android Uygulaması

İngilizce öğrenmek artık hayatın her alanında gerekli hale geldi. Büyük şirketlerin hepsi işe alacakları personellerin İngilizce bilmesini istiyor. Özellikle büyükşehirlerde yaşayanların sokakta bile yabancı birileriyle karşılaşma ihtimali oldukça yüksek. Yurt dışı seyahatlerine çıktığınızda da İngilizce bilmenizin sizin için çok faydası olacaktır. Dünya genelinde herkesin kullandığı dil olan İngilizce Ülkemizde de oldukça önemli bir kriter. Ancak İngilizce öğrenmek hem vakit hem de maliyet açısından oldukça zor bir iş. Android bu konuya da el atarak artık nerede olursanız olun İngilizce öğrenmek sizin içinde oldukça kolay. Bu yazımızda sizler için İngilizce öğrenmek için kullanabileceğiniz uygulamalardan bir liste oluşturduk. Gelin bu listeye birlikte göz atalım.

Duolingo İngilizce öğrenmek isteyenler için ilk akla gelen uygulama. Bu uygulama hem çok kapsamlı hem de ücretsiz. İngilizce öğrenme uygulamaları arasında en iyi uygulama demek bu uygulama için yanlış olmaz. Ayrıca uygulamanın içerinde daha bir çok dil var. Bu diller için kelime oyunları ve alıştırmalık oyunlar uygulamanın içeriğinde bulunuyor. Bu uygulama sayesinde İngilizce öğrenmeyi keyifli bir hale getirebilirsiniz.

LearnEnglish Podcasts uygulaması ise British Council şirketi tarafından geliştirilen uygulama oldukça başarılı ve popüler. Bu uygulama içerisindeki bölümlerde iki kişinin konuşmalarını dinleyerek daha kolay öğrenmeniz mümkün. Uygulama içerisinde sorulara kendinizde cevap vererek pratik yapabilirsiniz. Uygulamanın en önemli özelliği ise Facebook ve Twitter üzerinden eğiticilere ulaşarak sorularınızı onlara sorabilmeniz.

IELTS Word Power uygulaması da yine British Council firmasının geliştirdiği bir uygulama. Kelime pratiği yapabileceğiniz bu uygulama ile kelime dağarcığınızı geliştirebilirsiniz. YDS sınavına hazırlananlar da bu uygulamadan yararlanabilir. Geliştirici firmanın büyüklüğü bu uygulamada farkını göstermiş görünüyor.

Son uygulamamız Fluent English ise sizi İngiltere’de yaşıyormuş gibi hissettirecek bir uygulama. Uygulamada yazma ve konuşmadan çok anlama ve dinleme üzerine yoğunlaşılmış. Bu uygulama ile hem dinlemenizi geliştirmeniz hem de kelime öğrenmeniz mümkün.

Ücretsiz olarak indirebileceğiniz bu uygulamalar sayesinde çok fazla zaman ve para harcamadan İngilizce öğrenebilir, kendinizi geliştirebilirsiniz. Böylece iş bulma ve yabancılarla konuşma olanağınız daha da artacak.


1 YORUM

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz