488 views / 13 Eylül 2014,Cumartesi / Yorum : 0

Apple uygulaması olan İOS 8. Sürümünü piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Apple telefonlarını tabletlerini kullanan kişilerin hayatının önemli bir yerini alan İOS git gide geliştiriliyor.

iOS 8 iPhone 6 ile aynı tarihte yani 9 Eylül ‘de piyasaya sürülecek. Ancak ilk gün yüklemek telefonunuzun hata vermesine yol açabilir.   iOS 8’in dikkat çeken bir özelliği de kişinin uyku kontrolünü yapabilmesi. HealtKit ile birlikte günlük kaç saat uyuduğunuzu ve fazla ya da az uyuduğunuzu size bildirim verecek. Apple’ın Mayo Clinic işbirliğiyle geliştirdiği HealthKit ile tutulan istatistikler Nike’ın fitness bilekliği Nike Fuelband ile senkronize edilebiliyor. Mevcut iPhone 5S ’te bulunan A7 işlemcide dahili olarak bulunan hareket sensörü başka bir aygıta gerek duymadan kullanıcıların adımölçer benzeri temel fitness aktivitelerini takip edebilirken HealthKit ile sunulanacak olan uyku analizi ve sıvı su tüketim ihtiyacı gibi sağlık ölçümlerinin nasıl yapılacağı konusuna ise henüz netlik kazandırılmadı.

iOS 8 Mesajlar ve Fotoğraflar gibi her gün kullandığınız uygulamalar için önemli güncellemeler içeriyor. Ailenizle içerik paylaşmak için yepyeni bir sistem. Uygulamalar ve aygıtlar arasında heyecan verici yeni bağlantıları mevcut. İşte tüm bunlar ve daha fazlası iOS 8’i şimdiye kadarki en büyük iOS sürümü üretiliyor.

Akıllı ev teknolojisi iOS 8 geleceği de düşünerek akıllı ev eknolojisine yüzde yüz uyumlu bir şekilde hayatımıza girmeye hazırlanıyor. Artık telefondan perdeleri açabilecek ışıkları söndürüp yakabilirsiniz.

iPhone 4’e veda.  iOS 8 gelirken bazılarını da üzecek gibi duruyor. Apple iOS 8’lerin hangi telefonlara yüklenebileceğini de söyledi. Duyuruya göre iOS 8 iPhone 4S ve üzeri modellere uygun olarak tasarlanmış.

Teknoloji meraklıları iPhone 6’nın çıkışına odaklanmışken Apple firması bombayı patlattı ve iOS 8 güncellemesi için tarih söyledi. iOS 8’in son hali tüm Apple üürnleri kullanıcıları tarafından merak edilmekte.

İOS 8in ana özellikleri sağlık uygulamaları ile ilgili olacağı söylendi. iOS8 ile birlikte artık cihazlarımız tansiyonumuzu ölçebilecek kilo kontrolümüzü yapacak hastalık geçmişimizi de tek dokunuşta ekrana belirtecek. Kısaca iOS 8 sağlığın olduğu her yerde bulunacak.

Kaynak : Androidciyiz.netBir Cevap Yazın