287 views / 15 Eylül 2014,Pazartesi / Yorum : 0

SEYEHAT SÜRESİ BİLDİRİMLERİ

Android kullanıcılarının da kullandığı bir özellik olan varış noktasına gitmek için gereken süre tahmini iOS 8 ile birlikte artık iOS platformlarında da yerini alacak. Bu özellik için Appel’ın Siri ya da bildirim merkezinden yararlanacağı düşünülüyor.

Kamerada Ayrı Odak ve Pozlama

Artık odak ve pozlama kontrolü için herhangi bir kamera uygulaması kullanmaya gerek duyulmayacak. Google’ın Android platformuna hediye ettiği Google Kamera uygulamasının ardından Apple da kendi kamera uygulamasını üst seviyeye çıkardı. iOS 8 ile birlikte gelen bu özellik sayesinde daha hızlı ve daha kaliteli fotoğraflarlar çekebilecekler.

DuckDuckGo Arama Motoru

Safari’ye sürekli arama motoru seçeneği geliştiren Apple iOS 8’le birlikte gelen yenilikler kapsamında DuckDuckGo’yu varsayılan arama motoru yapma seçeneğini de çıkarttı. Google’dan çok farklı bir gizlilik politikasına sahip olan DuckDuckGo reklam göstermek için kullanıcılarını takip etmek zorunda kalmıyor.

Görme Engellilere Özel Klavye

Apple’ın İOS 8’de görme engelliler için özel bir klavye hazırladığı da yapılıyor. Akıllı telefonların geldiği noktayı ve görme engellilerin hayatını kolaylaştıracağını da düşünürsek gerçekten de İOS 8’in en önemli özelliklerinden birisi olacak diyebiliriz.

Wi-Fi ile Arama Özelliği

Wifi üzerinden FaceTime görüşmeleri sesli ve görüntülü olarak yapılabilse de standart bir telefon görüşmesi wifi üzerinden olmuyordu. İOS 8 ile gelen yeniliklerden birisi de standart telefon görüşmelerini Wifi üzerinden yapılabilir hale getirmeği amaçlıyorlar. iPhone’larda olmayan ama bazı önde gelen operatörlerin hizmete sunduğu bu özellik artık Apple kullanıcıları da faydalanacak. Tabi bu özellik için son sözü söyleyecek olanlar GSM operatörleridir.

FaceTime Arama Bekletme Özelliği

İOS 8’e gelen bir diğer yenilik ise FaceTime kullanıcılarını heyecanlandıracak. Artık FaceTime üzerinden görüşme yaparken başka bir FaceTime araması geldiğinde aramayı bekletme kabul etme veya reddetme seçeneği de bulanacak.

Uygulamaların Pil Kullanım Oranları

İOS 8’e gelen bu özellik ile kullanıcılar hangi uygulamanın ne kadar pil tükettiğini pili hangi oranda kullandıklarını öğrebilecekler. Uzun zamandır Android kullanıcılarının da kullandığı bu özellik iOS 8 kullanıcıları için de artık başlatılacak.

Kaynak : Androidciyiz.netBir Cevap Yazın