iPhone ve Androidde Kısa Yol Oluşturma Nasıl Yapılır

 

                       Akıllı Telefonlarda uygulama olara çok fazla seçenek olduğundan, kullanıcılar bu uygulamalara hızlı bir şekilde erişmek istiyor. Kısa yol oluşturma bu işi en iyi yapan özellik. Günlük olarak “ Mesajlaşma” tekniğini sıkça kullananlar için kısa yol oldukça fayda edecek. Mesaj olarak sevdiklerimizle ve iş toplantı gibi gruplarla sıkça mesajlaşmak zorunda kalıyoruz. İşte bunu yaparken, derdinizi veya anlatmak istediğiniz uzun cümleleri daha kısa bir şekilde anlatmanın yolu buradan geçiyor. Ekleyeceğiniz kısa yol kelimelerle beraber, yazmak istediklerinizi telefon hemen anlayacak ve oraya giriş yapacaktır.

 

Android İçin Kısa Yol

 

                  Android akıllı telefonları, bilindiği üzere birçok yenilikten yararlanıyor. Uygulama olarak da dünya da en çok uygulamanın indirildiği bir özellikte. Kısa yol oluşturmadan önce şunu belirtmek isteriz.” Üçüncü Parti Klavye” kullananlar bunu maalesef yapamayacaklar. Çünkü klavye seçenekleri buna izin vermez. Gelelim işleme;

 

Ayarlar-Dil ve Giriş- Kişisel Sözlük Yolunu seçin. Alt tarafta bulunan “ +” işaretine birkez tıklayın. Orada sizin yeni kelime gireceğiniz bir yer olacak. Oraya istediğiniz kelimeyi girin ve alt bölüme de kısa yolunu içeren birkaç kelime. Ancak Sistem sadece 50 karakter girme hakkı veriyor. Artık kısa yolunuz hazır.

 

iPhone İçin Kısa Yol

 

                         İOS Kullanıcıları da rahat bir şekilde kısa yol oluşturarak, sevdikleriyle  doyasıya mesajlaşma yapabilir. Bunun için izlenecek yol;

 

Ayarlar- Genel-Klavye Yolu girildikten sonra, üst bölümde bulunan “ +” işaretten kısa yol oluşturma kısmına gelirsiniz. Burada ise yazmak istediğiniz kelimeyi girin ve tamamlayın. İOS kullanıcıları Android kullananlara göre daha şanslı. Çünkü karakter sınırlaması yok .


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz