335 views / 10 Ocak 2013,Perşembe / Yorum : 0

İstanbul emlak çok zengin kategorilere sahip olmaktadır. Herkesin maddi durumuna uygun olacak özellikte satılık ve kiralık ev seçeneklerinin yer aldığı İstanbul da son zamanlarda yapılan birbirinden farklı tasarımlara sahip olan evlerde oldukça dikkat çekmektedir. satılık daire istanbul seçeneğinde; çok uygun fiyatlarda olan ev seçeneklerinin bulunmasının yanı sıra herkesin maddi durumuna uygun olmayan çok yüksek fiyatlarda olan evlerde bulunmaktadır.

Aynı özelliklere ve büyüklüğe sahip olan evlerin kira bedelleri farklı nedenlerden dolayı değişkenlik gösterebilmektedir. İstanbul şehrinde kira bedellerinin farklı olmasının en büyük nedeni semt farkı olmaktadır. İstanbul da gözde olan semtlerde bulunan evlerin fiyatları da o doğrultuda yüksek olmaktadır. kiralık daire istanbul kategorisinde bulunan evler kiralanmadan önce dikkat edilecek özelliklere örnek olarak; kombi veya merkezi sisteme sahip olan ısıtma sistemi evin yapım yılı depreme dayanıklı olup olmadığı bulunduğu konum aydınlık olması ve evin manzarası gibi özellikler örnek olarak verilebilir.

Bunların dışında düzenli bir imar planına sahip olması ve mevcut eşyaların eve sığıp sığmayacağı gibi detaylara da dikkat edilmesi gerekmektedir. İstanbul emlak kategorisinde evlerin dışında satılık arsa istanbul seçeneği var olmaktadır. Gıda konfeksiyon tekel başlığı altındaki ürünlerin ticareti veya daha başka ürünlerin üretimi adına kiralanan dükkânlar tek katlı veya daha fazla katlı seçeneklere sahip olabilmekte fiyatları da o doğrultuda değişmektedir.

 

 

Kaynak : Androidciyiz.netBir cevap yazın