173 views / 28 Kasım 2014,Cuma / Yorum : 0

İstemediğiniz SMS’i Engelleme

 

                                     Akıllı telefonlar veya diğer modeller. Gün içerisinde bazen sınırsız mesajlar alırız. Ancak bunların hepsi gerekli mi? Yada önemli mi? Bazen de sevmediğimiz kişilerden gelir mesajlar. Bu mesajlar sizi ciddi anlamda rahatsız eder. Peki sorulan soru, yok mudur? Bunun kurtuluş yolu. Elbette vardır.

 

Gelişen Anroid ve İOS uygulamalarına bağlı akıllı telefonlarda, direk olarak SMS yönlendirme özellikleri var. İçinde bulunan uygulamalar kullanarak, rahat bir şekilde engelleme yaparsınız. Bazı uygulamalar sayesinde kişiye göre de engelleme yapma fırsatınız var. Google Play ve Apple Store üzerinden, “SMS Engelleme” araması yaparak, çıkan programlar sayesinde kolay bir şekilde engelleme yapmanız mümkün. Yeni bir yasa gündeme geliyor. Bu yasa sayesinde artık “ Gereksiz SMS gönderenlere Ceza alacak.” Kesinlikle doğru bir karar olur.  Bazı kişiler kendilerine gelen mesajlar yüzünden sıkılarak, çoğu kez Polise kadar başvuruyor.

 

Operatörlerinize Başvurabilirsiniz

                   Bu durumdan sıkılmışsanız  eğer, direk olarak Müşteri hizmetleri aracılığıyla görüşmeler yaparak, gelen SMS kontrollerini düzenlemelerini isteyebilirsiniz. Tabi bu kullandığınız operatöre bağlı. Bazen  işe yararken, bazen de yaramayabilir.

 

Mesajlar sadece kullanıcılardan gelmez. Bazı yerlere üye olurken, sözleşme yaparken bu şartlar vardır. Yani bilgilendirme mesajları, kampanya mesajları ve buna benzer birçok yeni kural. Okumadan atılan imzalar sonucunda başınız derde girer. Bu duruma gelmemek için kesinlikle dikkat etmeniz gerekir. Bu nedenle Operatörlere başvuru yapmanız mantıklı seçenek olacak.

 

Gelen Mesajlara Cevap Vermeyin

 

                         Bilmediğiniz numaralar, farklı adresler ve şirket gibi yerlerden gelen kısa mesajlara cevap yazmayın. Bunu yaparsanız eğer, hattınızın aktif olduğunu anlarla ve bu sefer daha çok mesaj atmaya başlarlar. Kesinlikle cevap vermekten sakının.

Kaynak : Androidciyiz.netBir Cevap Yazın