264 views / 03 Eylül 2014,Çarşamba / Yorum : 0

Teknoloji sayesin de daha kolay bir yaşam alanı olan dünyamız git gide daha da kolay yaşanabilen ve daha eğlenceli daha güzel bir dünya olma yolunda hızla ilerlemeye devam ediyor. Teknolojinin hayatımızı çok daha kolay yaşanabilen hale getiren uygulamaları gün geçtikçe daha çok çoğalıyor. Birçok alanda bizi çok keyiflendiren ve hayatımızı gerçekten kolaylaştıran birçok uygulamaya sahip olan android daha çok uygulama çıkarmaya ve bizim yaşamımızı kolaylaştırmaya hızla devam ediyor. Android hayatımızda çok fazla önemli bir yere sahip olacak ve hayatımızı çok büyük ölçüde kolaylaştırmamızı sağlayacak bir uygulama daha çıkardı. Android’in bu yeni uygulaması Karayolları Güzergah Analizi uygulaması.

Bu uygulama Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından araba ile yolculuk yapacak olan yolcuları, yolculuk esnasında yolculuk yapanlara yardımcı olabilmek için üretilmiş resmi bir uygulamadır.

Bu uygulama Android olan tablet ve telefonlarınız da rahatlıkla kullanabileceğiniz yol asistanınız olacaktır. Bu uygulamanın en çok beğenilen önemli bir özelliği gitmek istediğiniz yeri harita üzerinde görüntüleyerek size yol tarifi vermesidir. Bu özellik sayesin de artık bilmediğiniz yerlere bile çok rahat bir şekil de kaybolmadan gidebilirsiniz. Bulunduğunuz yerin gideceğiniz yere ne kadar uzaklıkta mesafe de olduğunu ve ne kadar sürede gideceğinizi de bu uygulama sayesin de görebilirsiniz. Bunların yanı sıra istediğiniz yere giderken kullanacağınız yolun kapalı olup olmadığını ve yolda çalışma var mı yok mu hepsini bu uygulamadan bakıp öğrenebilirsiniz.

Uygulamanın içerisin de bulunan uzaklık hesaplama modülün den bulunduğunuz şehirle gitmek istediğiniz şehir arasında ki uzaklık mesafesini ve illerin de ilçelerine olan uzaklıklarını da öğrenebilirsiniz.

Bunların dışında uygulamanın başka önemli özelliği ise aracınız tarafından OGS/KGS suçu olup olmadığını da öğrenebilirsiniz. Uygulamaya aracınızın plakasını kayıt ettiğiniz takdir de geçiş ihlali yapıldığı an tarafınıza anında bildirim gelecektir. Bu özellik sayesinde daha önce yapmış bulunduğunuz geçiş ihlallerine ait bilgileri de öğrenebilirsiniz.

Bu uygulamayı ücretsiz olarak indirebilirsiniz. Karayolları Genel Müdürlüğünün bu uygulamasının için de Türkiye ve Türkiye’nin bütün bölgelerine ait olan haritalar da bulunmaktadır.

Kaynak : Androidciyiz.netBir cevap yazın