Nisan ayı içerisinde Google, arama alanı bölümüne sadece Telefonumu bul ingilizce olarak Find my phone yazısını yazarak cihazınızı bulmanızı sağlama görevini gören bir özelliği sundu.

Bu uygulama sayesinde telefonunuza herhangi bir şey yüklemediğiniz sürece veya telefonu aktif duruma getirmediğiniz zamanda çalışma özelliğini içerisinde barındırıyor.

Apple telefonları da Androidlerin Google üzerinden takip edilebildiği gibi iCloud sitesine giriş yapılarakta takip edilebiliyor. Site üzerinde Find My phone özelliğini bulduktan sonra hesabınıza bağlı tüm telefonların kontrolünü sağlayabilirsiniz.

Şarj Bitmişse Ne Yapmalıyız?

Lookout adlı uygulama şarjı bitmiş dahi olsa Android bir cihazın yerini tespit edebilme özelliğini içerisinde bulunduruyor.

Dijital fotoğraf makinesi

Eğer cihazınız çalındı ise, içerisinde yer alan dijital resimde bulunan metadata yardımıyla cihazı takip edebilirsiniz. Makineyle çekilmiş olan resmi stolencamerafinder.com isimli site içerisinde yer alan arama bölümünün içerisinde sürükleyerek bırakmanız sonucunda bu site özelliği sayesinde datayı internet üzerinde aramaktadır.

Bu datayı bulduğunuz takdirde cihazın çekmiş olduğu resimlerin ne zaman nerede çekilmiş olduğunu aşağıda yazılı web sitesinden bulabilme imkanına sahipsiniz.

regex_info/exif.cgi


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz