249 views / 12 Kasım 2014,Çarşamba / Yorum : 0

KESİN ÇÖZÜM: SAMSUNG ANDROİD CİHAZLARDA İMEİ DEĞİŞTİRME YÖNTEMİ

Android telefonların kullanımı giderek yaygınlaşmaktadır. Bu model cihazlar birçok kaliteli marka tarafından üretilmekte olup, Samsung Markasının da kaliteli ürünleri bulunmaktadır. Her cihazın bir İMEİ numarası bulunmaktadır. Bu numara üzerinden cihazın kaynağını, çalıntı olup olmadığını, yasal yollar ile ithal edilip edilmediğini öğrenebilirsiniz. Öte yandan, cihazınızın İMEİ numarasını kullanmanız da mümkündür.

Android cihazla imei değiştirme yöntemi olarak basit bir uygulamadan yararlanabilirsiniz. Ancak bu işlemi yaparken çok dikkatli olmalısınız. Bu anlamda öncelikle telefonu root etmeniz gerekmektedir. Root dosyaları telefonun modeline ve yapısına göre değişmektedir. Her modelin farklı root dosyası bulunmaktadır. Dosyaya ulaşmak için internet bağlantınızı kullanarak arama motorunuza cihazınızın modeli yazabilirsiniz. Root dosyası hemen karşınıza çıkacaktır. İndirilen dosyası kopyalayıp sd kartının ön dizimine kopyalayın. Ardından telefonunuzu kapatın. Kapandıktan sonra güç, ses ve home tuşlarına aynı anda basın. Bu işlemi logo görünüp ekran ışığı yanana kadar yapmalısınız. Recovery ekranından, seçiminizi yaparak, “select update, zip from sdcard” seçeneğine tıklamalısınız. Bu şekilde yükseltme seçeneğini uygulayacaksınız. İşlemi tamamladıktan sonra güvenlik olarak ve arız olmasını ya da telefonun kilitlenmesini önlemek için telefonunuzun bataryasını çıkarıp tekrar açmanız yerinde olacaktır.

Bu işlemi tamamladıktan sonra ikini adıma başlanabilir. Telefona, Galaxy Playstore aracılığı ile Galaxy Toolbox programını kurun. Bu işlem birkaç dakika alacaktır. Programı çalıştırıp BaCk up EFS partition seçeneğine tıklayarak sistemin yedeklemesini yapın. Modele göre telefonlarda bu dosyaların isimleri farklı olabilir ancak işlemler aynı olacaktır. Yüklenen dosyayı bilgisayarınıza aktarın. Bilgisayar üzerinden dosyada hex editör uygulaması ile değişiklik yapabilirsiniz. Yüklenen dosya bu şekilde açıldıktan sonra istediğiniz İMEİ değişikliğini ekran üzerinden yapmalısınız. Ardından bu programı telefonunuzdaki program ile değiştirmelisiniz. Telefona yükleme işlemi bittikten sonra İMEİ numaranızın değişip değişmediğini kontrol edebilirsiniz.

 

Kaynak : Androidciyiz.netEtiketler: , ,

Bir Cevap Yazın