382 views / 22 Ağustos 2014,Cuma / Yorum : 0

Bazı insanlar için işkence olan kitap okumak bazılar içinse vazgeçilmez bir tutkudur. Gelişen teknoloji insanları kitap sayfalarından ayırsa da teknolojinin getirilerine ayak uydurmak önemli. Gerçek kitapların yerine çıkan e-kitap uygulamaları insanların daha çok ilgisini çekiyor. Android’de bu teknolojik getirilere ayak uydurarak sizler için çok güzel e-kitap uygulamalarını android markette sizlerle buluşturuyor. Bizde bu uygulamalardan birkaç tanesini sizler için derledik.

Google Play Books kitap okuma denince akla ilk gelen uygulamalardan bir tanesi. Hem kitap satın alabildiğiniz hem de kitap okuyabildiğiniz bu uygulamanın ne kadar kapsamlı olduğuna siz de şaşıracaksınız. Ayrıca akıllı telefonunuzla bilgisayarınızdan aynı kitabı okuyabilirsiniz. Uygulamanın özelliklerinde metin altını çizme, yer imi ekleme ve not ekleme gibi birçok özellik bulunuyor. İstediğiniz ayarlamaları kitap üzerinde yapmanız da mümkün.

Android markette bulabileceğiniz en iyi kitap uygulaması ise Kobo diyebiliriz. Yeni kitaplar keşfetmek ve satın almak için bu uygulamadan yararlanabilirsiniz. Ayrıca uygulama ile doya doya kitap okumanın tadını da çıkartabilirsiniz. Not yazma, yer imi ekleme, uygulama içi kitap satın alma, altını çizme, kitapların ilk bölümünü ücretsiz okuma uygulamanın en önemli özellikleri arasında yer alıyor. Ayrıca daha önce indirdiğiniz kitaplara göre uygulama size kitap önerilerinde de bulunuyor.

Aldiko Book Reader ise diğer popüler kitap okuma uygulamalarından biri. Kitap satın almak ve okumak için ideal olan bu uygulama ile istediğiniz şekilde özellik değiştirmeniz mümkün. En iyi kitap okuma deneyimini yaşayabileceğiniz uygulamalardan bir tanesi bu uygulamadır. Arka plan resmini, yazı tipi boyutunu ve parlaklığı uygulama üzerinden değiştirebilirsiniz.

Son uygulamamız ise AlReader. Milyonlarca kullanıcısı olan uygulamanın özellikleri oldukça kapsamlı. Uygulamanın içinde bulunan entegre sözlük ile yabancı dilde kitap okumanız bile mümkün. Ana ekranda okuduğunuz kitapla ilgili kısa yol oluşturabileceğiniz uygulama ile kitap okumak daha keyifli bir hale gelecek.

Siz de kitap okumayı tutku haline getirenlerdenseniz Androidin bu uygulamalarını denemenizi tavsiye ederiz. Uygulamalara Android marketler üzerinden ücretsiz olarak sahip olabilir, kitap okumanın tadını çıkarabilirsiniz.

Kaynak : Androidciyiz.netBir Cevap Yazın