Fotoğrafçılık sektöründe en fazla bilinen markalardan biri olan Kodak, yakın bir tarihte 10 binlerce personeli ile yollarını ayırmış ve iflas başvurusunu yapmıştı. Fakat çok yakın bir zamanda gelen duyuru ile beraber Kodak şirketinin bu kez akıllı telefon sektöründe boy göstermeye hazırlandığını göstermektedir.

Kodak şirketi, Bullitt Group ile partnerlik sözleşmesi imzalayarak Android sistemli mobil cihazlar üretecek. Tabii ki temel öncelik “kamera” deneyimi olacak ve ilk cihazı da kısa bir zaman sonra Amerika’nın Las Vegas şehrinde düzenlenecek olan CES 2015 fuarında görücüye çıkaracak. Beklentiler, Kodak’ın cihazlarının 2015 senesi itibari ile kullanıcılarla buluşması yönünde olacaktır. Bu arada Bullitt Group, uluslararası bir mobil telefon şirketi ve tüketici elektroniği şirketi. Birçok ulısal markayla anlaşması bulunan şirket, Caterpillar Inc.’in “sağlamlığıyla” ön plana çıkan cihaz çalışmalarında da yer alıyor.

Tabii Kodak şirketinin orijinal piyasasından ayrılarak akıllı telefon sektörüne yine kendine ait güçlü özelliklerini öm planda tutarak yer almaya çalışması pek çok üretici için de ilgi çekici.

“Kamera telefon” olarak bakıldığında, şu an 2 ismin daha çok ön plana çıktığını görüyoruz. Bunlar Samsung ve Nokia.

Bildiğiniz üzere Nokia, PureViev teknolojisinden de destek alarak Lumia 1020 gibi bir modeli piyasaya sunmuştu. Carl Zeiss optikleri, Xenon flash ışık özelliği ve 41 megapiksel kamerası bulunan bu cihaz, farklı yazılımsal desteklemelerle akıllı telefon piyasasındaki en başarılı ürünlerden bir tanesine sahip.

Diğer yandan Samsung ise, dijital kamerayı daha bir andırır görünümü ile satışa sunduğu Galaxy K Zoom ve Galaxy S4 Zoom adlı kamera telefonlarıyla boy gösteriyor ki bu cihazlarda da optik zoom faktörü oldukça güçlü bir şekilde kullanılıyor. Android sistemini de içerisinde barındırması da birçok kullanıcı için Windows Phone’lu Nokia cihazlara kıyasla “avantaj” olarak görülüyor.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz