1 views / 10 Şubat 2015,Salı / Yorum : 0

Meizu çıktığı ilk günden itibaren adından söz ettirmeye devam ettiriyor. Başta Apple marka akıllı telefonların imitasyonunu yaparak sektöre giriş yapan Meizu şirketi daha sonra yepyeni kararlar alarak Android dünyasına telefonlar kazandırarak pek çok telefon üreticisinin de bir anda rakibi olmayı başardı.

Geçtiğimiz günlerde giriş seviyesi telefonu olan Meizu M1’in lansmanını yapan firma sadece 1 dakika içerisinde 100 bin adet M1 satışı gerçekleştirerek, sektörde ne kadar iddialı olacaklarını bir kez daha ispatlamış oldu. Türkiye’de de MX4 modeliyle satışa çıkan son dönemin popüler şirketlerinden olan Çin’li Meizu daha bir çok sektörde yer almayı hedefliyor.

Meizu M1 5 inç ekran, 768×1280 çözünürlük, 64-bit dört çekirdeğe sahip 1.5GHz MediaTek işlemci ile çalışmakta bunlara ek olarak 1 Gigabyte ram ve 8 gigabyte dahili bellek , 13 Megapiksel arka ve 5 megapiksel ön kamerası ile dikkatleri üzerine çekmeyi kısa süre içerisinde başaran M1 bu başarı grafiğini daha yukarılara çıkarabilecek mi?

Kaynak : Androidciyiz.netBir Cevap Yazın