24 views / 06 Nisan 2015,Pazartesi / Yorum : 0

Microsoft, Windows Phone alanında fazlası ile beğeni toplayan ve oldukça başarılı bir uygulama olan Office Lens’i Android platformuna da çıkardı. Office Lens, ilk olarak 1 seneden daha uzun bir süre önce sadece Windows Phone’lere özel bir uygulama olarak lanse edilmişti.

Office Lens, akıllı telefon kamerası ile resmini çektiğiniz çok sayıda şeyi, otomatik bir şekilde kesip düzenleyerek OneNote veya OneDrive’a kayıt edebiliyor. Optik karakter tanıma özelliği ile de çekilen resimlerin içindeki yazılar aranabilir duruma geliyor. Hatta uygulama ile yazılı belgelerin resimleri direkt olarak PowerPoint, Word ya da PDF formatına dönüştürülebiliyor.

beyaz tahtalar, kartvizitler, menüler, faturalar, yapışkan not kağıtları, çeşitli belgeler gibi ofis ve evlerimizde sıkça karşımıza çıkabilecek neredeyse her şey bulunabiliyor.

Uygulamanın Android sürümü kullanıcıları için resmen mağazalara gelmiş değil. Önizleme sürümü çıkmış olan Office Lens’i Android’de kullanmak isteyen kullanıcılar, önce Google+ uygulamasındaki Office Lens Android topluluğuna katılmanız, orada yer alan Bu topluluk hakkında seçeneğine gelip Become a tester yazısına kısmına tıklayıp, sonraki açıklamaları takip etmelisiniz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kaynak : Androidciyiz.netBir cevap yazın