MOTOROLA MOTO X

Motorolanın Moto X1 ya da Moto X2 ismiyle piyasaya çıkacağı beklenen yeni amiral gemisi akıllı telefonu Yeni Moto X adıyla resmiyet kazandılar. Son zamanlarda gerçekleşen sızıntılar yeni Moto Xin nasıl bir tasarım sunacağı zaten göstermekteydi. Merak edilen ise telefonun donanım ve yazılım tarafından neler getireceğiydi.

Yeni Moto Xte 5 2 inç büyüklüğünde Full HD çözünürlüklü AMOLED ekran kullanmakta. Inç başına 423 ppi değer sunan ekran Gorilla Glass 3 ile dayanıklı bir yapı sunmakta.  Ekran çerçeveleri bir hayli inceltilen telefonda ön bölüme konumlandırılan stereo hoparlörlere yer veriyor.

İşlemci tarafında da yine beklendiği gibi Snapdragon 801i göstermekte. 25 GHz frekans hızında çalışan dört çekirdekli işlemciye 578 MHz saat hızında çalışan Adreno 330 grafik birimi eşlik etmekte.

Yeni Moto Xte 2 GB RAM yer almakta. 16 ve 32 GB sürümleri bulunan yeni Moto Xte depolama ne yazık ki artırılamamakta. Yeni Moto xin kamera tarafı Moto Xe oranla bir hali geliştirilmiş görünmekte. Çift LED flaş ile desteklenen 13MP çözünürlüklü arka kamera 4K Ultra HD video kayıt yapabilir duruma geliyor. Ön bölümde ise Full HD video kaydeden 2MPlik kamera yer almakta.

Yeni Moto Xte 2 300 mAh kapasiteli pil kullanmaktadır. Pil kapasitesi ilk bakışta hayal kırıklığı yaratabilir ancak Yeni Moto X Galaxy Note 4te olduğu gibi hızlı şarj özelliğine sahiptir.  Motorolanın iddiasına göre yeni Moto Xi 15 dakikalık şarj ile 8 saat kullanmayı hedefledi.

Android 4 4 4 KitKat işletim sistemiyle çalışan telefonda saf Android arayüzü kullanılmakta. Şirket düzenlediği etkinlikte kısa süre içerisinde telefonun Android L sürümüne yükseltileceğinin müjdesini vermekte. Yeni Moto Xte yazılım tarafında özellikler de mevcut durumda. Telefonu sesli olarak aktif duruma getirmek sesli selfie çekimler yapmak  ve kilit ekranda bildirimlerin görüntülenmesi bunların başında gelmektedir. Moto Xin fiyat bilgisine geçmeden önce son olarak telefonun su sıçramalarına karşı dayanıklı olduğunu belirtmekte fayda vardır.

Beş yüz  dolar fiyata sahip Moto X bu ay içerisinde dünyanın birçok noktasında satışa sunulmayı bekliyor.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz