4.247 views / 17 Nisan 2013,Çarşamba / Yorum : 0

Herkes bu türdeki oyunları bilmektedir. Bazı kullanıcılar ne kadar sevmeselerde bazı kullanıcılar bu tür oyunlara bayılmaktadırlar. Anlayacağınız şu “Doodle Jump” ve “Temple Run” şeklindeki yani sonu gelmeyen oyunlardan bahsetmekteyiz. Bu tür oyunların gerçekten büyük bir hayran grubu bulunmakta. Şimdi ise Benji Bananas‘ın bize neler vaat ettiğini göreceğiz.

 

Bu oyunumuzda isminde de anlaşıldığı gibi daldan dala atlayarak tarzancılık yapan bir maymunun muzları toplamasına yardımcı oluyoruz.

 Ekran Görüntüleri

 

Benji Bananas 1Benji Bananas 2Benji Bananas 3Benji Bananas 4

 

İlk önce tüm kullanıcıların baktığı tek şey olan grafiklerden bahsedelim. Grafikler animasyon film tadında ve gayet başarılı bir şekilde ve oyununda prensibine tam uyuyor. Oyunun içinde oyun hızına zıt olan çok ayrıntılı grafikler göremeyeceksiniz. Oyun ilerledikçe ve zaman ilerledikçe daldan dala atlarken kendinize bir ritim oluşturacaksınız ancak bu gerçekten kolay bir şey değil. Zıplamaları ve geçişleri kusursuz şekilde yapmanız ile maymunumuzun topladığı muzlar hızla artacak. Ancak sonraki dalı kaçırmanız muz sayımızın hızlı değil de sabit bir şekilde artmasıyla devam edecek. Ekranımıza tek tıklamamız ile maymunumuz bir sonraki dala zıplayacak ve tutunacak. Dalı bırakma ihtiyaçı duyduğumuzda yine aynı şekilde ekranımıza tek bir tıklamamız yetiyor ama zamanlama konusunu çok iyi ayarlamamız gerekli.

 

 Tanıtım Videosu

Tüm şeyler kolay ve bir o kadar da basit şekilde bununla birlikte kullanıcı daha az yoruluyor. Oyunda 100 metre ilerledikten sonra arka fonumuz değişecek ve bu böyle 100 metrede bir devam edecektir. Oyunda seviyeler ilerledikçe yeni engellerle karşılaşacağız örneğin ikinci seviye de karşımıza çalı çıkarken bir sonraki üçüncü seviye de ise yılanlar ortaya çıkacak ve bu engeller bizi yere düşürmeye çalışacaklar. Bir seviyeyi bitirdiğimiz de sonraki seviye için artı muz kazanıyoruz. Yeterli sayıdaki görevi yaptığımızda karakterimizde seviye atlıyor ve güç artırmaları açık hale geliyor. Topladığımız muzlarla daha ip veya çok daha uzun dallar alabiliyoruz.

 

indir

Kaynak : Androidciyiz.netBir Cevap Yazın