Mobil telefon üretimini bırakan ve üretim birimlerini Microsoft şirketine satan Nokia, akıllı telefon üretimi yapacağı yönündeki söylentilerin asılsız olduğunu açıkladı.

Microsoft şirketi ile yapılan anlaşması gereği, 2016 senesinin dördüncü çeyreğinden hemen önce kendi markasını akıllı telefonlar için kullanamayan Nokia şirketinin bu süreden sonra akılı telefon üretmeye başlaması bekleniyordu.

Kısa bir zaman önce Alcatel-Lucent markasını satın alarak ağ teknolojileri alanında daha da güçlü bir duruma gelen şirket, Çin ülkesinde araştırma ve geliştirme yaptığına ilişkin sunulan rapoların doğru olmadığını açıkladı.

Nokia şirketinin mobil ağ ve haritalama alanındaki gücü aşikar fakat Nokia N1 tabletini çıkaran firmanın giderek büyüyen akıllı telefon piyasasına karşı koyabileceğine inanmak ve gelecekte süreçte de 3310 modeliyle akıllarda kalmak istediğini söylemek biraz zor olacaktır.

2016 senesinin dördüncü çeyreğine baya bir zaman var, Çin’li üretim firmalarınında yeni haberleri sızdıracağına kesin gözü ile bakılıyor. Üretim söylentilerinin ne kadar gerçek olacağını kestirmek için biraz daha zamana ihtiyaç gerekecek.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz