34 views / 21 Mayıs 2015,Perşembe / Yorum : 0

Yaklaşık 1 milyardan fazla kullanıcı bünyesinde bulunduran Android, bu zamana kadar Microsoft şirketi tarafından çoğu zaman görmezden gelinmişti. Fakat bu büyük sayıya sahip Android’in insana verimlilik yazılımlarını ulaştırma durumu söz konusu olduğunda, bunu kaçırmak pekte doğru olmayan bir tavırdır. Nitekim Microsoft şirketi de 2014 senesi Kasım ayında Office uygulamalarını Android işletim sistemine sahip olan tablet cihazlar için çıkarmış ve doğru bir adım atarak daha önce görmezden geldiği Android ile iş birliği yapmıştı. Bugün itibariyle dev bir adım daha atan Microsoft, Excel, Powerpoint ve word yazılımlarını Android işletim sistemine sahip olan akıllı telefonlarda da teste soktu.

Söz konusu uygulamaları Android telefonlarda kullanmak veya denemek için, ilk önce Google+ uygulamasında yer alan Microsoft Office for Android topluluğuna girilmesi gerekmektedir. Android işletim sistemli cep telefonunuzu kullandığınız hesabınız yardımı ile bu topluluğa katıldıktan hemen sonra, yazının en alt bölümünde yer alan linklere bastıktan sonra önizleme programına dahil olup test kullanıcısı olma şansını yakalayabilirsiniz.

Office uygulamalarını Android sistemli akıllı telefonlarına getirmek ise Microsoft yönünden son derece önemli ve büyük bir adım olarak görülmektedir. Microsoft şirketinin en ciddi gelir kaynağı olan Office yazılımları artık hangi platform olursa olsun kullanıcıları nerede ise orada olmalıdır.

Kaynak : Androidciyiz.netBir cevap yazın