Android Lollipop, yayına hayatına girişi üzerinden altı ay geçmesine rağmen tüm Android telefonların sadece %5,4’üne girebildi. Fakat Google, yaşanan bu olumsuz duruma pek aldırış etmeyerek Android 5.1 gibi farklı ve yeni sürümleri çıkarmaya hızla devam ediyor.

Android 5.1, ilk önce Şubat ayında uygun fiyatlı Android One’lı cihazlarda fark edilmiş, bundan 30 gün sonrasında Nexus telefonlarında da yer almaya başlamıştı. HTC markası ise 5.1 güncellemesini cihazlarının Google Play sürümlerini sunan nadir üretici firmalardan biri olmuştu.

HTC, One M7 modeli için yeni bir güncelleme sunmayacağını duyurdu fakat One M8 cihazına sahip olan kullanıcılar, yeni Android güncellemelerini merakla beklemekteydi. Ancak, HTC One M8 modelinin Android 5.1 güncellemesine geçmesinin yaklaşık 4-5 ayı bulabileceği açıklandı. HTC firmasının sosyal medya hesabının yöneltilmiş olan bir soruya verdiği cevabı göz önünde bulundurduğumuzda Android 5.1 sürümünün cihazlara gelişi 2015 Ağustos ayından önce imkansız görünüyor.

HTC firması söz konusu güncellemeyi Ağustos 1’de yayınlamayı hedefliyor, fakat güncellemenin Ağustos 1’de yayınlanması demek One M8 sahiplerinin 3 ay süre ile bekleyeceği anlamına da gelmektedir.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz