Özellikle büyük şehirlerde, yaşanan park sıkıntıları yeni çözümleri de beraberinde getiriyor ve ortaya farlı çözümler çıkıyor.İşte bu çözümlerden biri de yaşanan sıkıntılardan sonra özel bir uygulama olan ParkVar oldu.

Ücretsiz olan bu uygulama ilk süreçte sadece İOS 8 tabanında yer alan işletim sistemlerine sahip iPhone cihazlar üzerinde kullanılabilecek. Söz konusu Android uygulama ise kısa bir süre içerisinde Google Play üzerinde de yerini almış olacak. ParkVAR uygulaması, şehir içinde arabalarını park ettikleri yerleri park yeri arayışında olan diğer kullanıcılarla paylaşması ve bu kullanıcıların birbirlerinin yerine park etmesi olarak nitelendiriliyor.

Günde Ortalama 12 Dakika Park Yeri Arıyoruz

ParkVAR, park bölgelerinin limitli olduğu, park yeri aramada sıkıntı yaşanan tüm şehirler içerisinde kullanılabiliyor. ParkVAR uygulamasının yetkilileri, şehir trafiğinde aktif olan kullanıcıların %18’i her gün ortalama on iki dakika park yeri aramakla geçiyor. Üstelik söz konusu park alanları, eğer lüks bir cadde üzerinde ya da lüks restoranta yakın ise park bedelleri de bölgeye göre artış gösteriyor. ParkVAR uygulaması, bu tür sorunların çözümü için tasarlandı ve uygulama ile kullanıcılar hem park yerlerinin paylaşımını yapıyor hemde ücretsiz park yeri buluyorlar.

Uygulama nasıl kullanılıyor?

Örnek vermek gerekir ise, kalabalık ve popüler bir semt içerisinde aileniz ile akşam yemeğinde buluşacaksınız. PARK ET ile arabanızı park ettiğiniz alanı ve çıkış zamanınızı işaretleyerek sizler gibi aynı bölge içerisinde park yeri arayıp bulamayan kullanıcılara yardımcı olmuş olacaksınız.

PARK BUL ile de park alanı bulmak için yer aldığınız bölgedeki sizden önce aracını park etmiş ve az önce yazdığımız paylaşımı yapmış ve yazdığı saatte çıkış yapacak olan kişilere uygulama üzerinden ulaşarak o bölgeye gidip aracınızı park edebilirsiniz.

Bu uygulama sayesinde aracınızı park edeceğiniz bölge uzakta ise Parkvar uygulaması size oraya nasıl gideceğinizi harita üzerinden de gösterebilme imkanını sunuyor.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz