409 views / 05 Mayıs 2015,Salı / Yorum : 1

Kullanıcıların akıllı telefon ve diğer cihazları üzerinden canlı bir şekilde yayın yapmalarını imkan tanıyan Meerkat, geçtiğimiz zamanlarda Android’de ki yerini aldı. Meerkat’in yapmış olduğu bu hamleye karşılık Periscope’un da en kısa zaman içerisinde Android versiyonunu hayata geçirmesi bekleniyor.

Sosyal ağ Twitter’in benzer uygulaması Periscope’un lansmanını yapmasından sonra rekabet yüksek seviyelere ulaşmış ve Meerkat şirketi, kullanım kapasitesini arttırmak için atağa geçmişti.

Yakın bir zaman içerisinde sadece İpad ile İphone cihazlarında kullanılma imkanına sahip olunan Meerkat’in Android sürümü kısa bir zaman önce Google Play üzerinde de yerini almış oldu. Firmanın yapmış olduğu bu hamleden sonra Periscope’un da yakın zaman içerisinde bu alandaki yerini alması beklenmekte.

Kişilerin akıllı cihazları sayesinde canlı yayın yapmalarına olanak sağlayan uygulama, özellikle Twitter’i kullanan kişilere arasında oldukça revaçtaydı.

Piyasadaki bu isteği kısa sürede fark eden Twitter geçtiğimiz zamanlar içerisinde Periscope adlı uygulamasını kullanıma açmış, sadece iOS alanında kullanılabilen Periscope, yaklaşık on gün içinde ortalama 1 milyon kişi tarafından kullanılmıştı.

Kullanım kapasitesini arttıran Meerkat, Android 4.2 sürümü ve üzeri işletime sahip akıllı cihazlarda kullanılma özelliğine sahip.

Kaynak : Androidciyiz.net“Periscope Android Ne Zaman Gelecek?” için 1 Yorum

  1. Pervin says : Cevapla

    Selam.Periscope 4.2.2 olsun lütfen benim tabletin sürümü 4.2.2 olsun lutfen.

Bir cevap yazın