465 views / 05 Haziran 2015,Cuma / Yorum : 0

Kısa bir zaman önce iOS platformlarından sonra Android platformlarına da gelen Periscope, yeni bir güncellemesi ile birlikte dil seçeneklerine Türkçe’yi de ekleyerek Türkiye’de ki kullanıcılarını da sevindirdi. Periscope ekibi uygulama hakkında yaptığı açıklamalara bir göz atalım;

Periscope uygulamasını oluşturmaya başladığımız ilk zamanlarda fikrimiz bir harita üzerinde yoğunlaşmıştı. Dünyadaki her bölgeyi görebilmeyi hedefliyorduk ancak çok daha inandırıcı bir harita oluşturabilmek için yeterli derecede yayınımızın olup olmama durumundan emin olamadık.

Gün boyunca süren ve dünyanın her bölgesinde yapılan yayınların ne kadar büyük olacağını tahmin etmek imkansızdı. Periscope topluluğu ile birlikte orijinal vizyonumuzu hayata geçirebilme şansını yakaladık.. Yeni iOS güncellememize eklemiş olduğumuz noktalar şöyle:

Global alanına giriş yaptığınızda, interaktif bir harita yardımı ile canlı yayınları keşfetme olanağınız olacak. Lokasyon bilgisi sayesinde en yeni yayınları kolaylıkla görecek ve bir dahaki yolculuğunuzda nereye gideceğinize ilişkin farklı seçenekleri de elinizin altında bulundurabileceksiniz.

Uygulama artık yirmi dokuz farklı dilde yer alıyor. Uygulamayı mümkün olduğunca her kullanının erişebilmesini hedefliyoruz.

Yayından hemen sonra yükleme yapmak artık replay sayesinde oldukça kolay olacak. Ayrıca replayleri anasayfanızdan direk olarak silebileceksiniz.

Seyrettiğiniz bir canlı yayını Twitter üzerinde paylaşabilir ve çevrenizdeki kullanıcılara da izletebilirsiniz.

Kaynak : Androidciyiz.netBir cevap yazın