Titanium Backup
Android’in tartışmasız en iyi yedekleme uygulaması. Uygulama Root ile çalışıyor. Uygulama ve uygulama verilerinizi yedekleyebilirsiniz. Hatta sistem uygulamalarını bile yedekleyebilirsiniz.

1. SuperSU

SuperSU
Sigortanız. Genellikle root edince direk bu uygulama yüklenir sakın nedir diye silmeyin.Bu uygulama ile hangi uygulamaların root yetkinizi kullanacağını siz belirliyorsunuz. Mesela marketten bir örnek vereyim.Dark avenger oyunu root yetkisi olmadan da çalışıyor.Baska bir deyişle root yetkisi vermeseniz de uygulamanın her özelliğini kullanabiliyorsunuz.Uygulamayı açarken superuser size bu uygulamanın root yetkilerinize erişmek istediğini söylüyor siz de reddet deyince uygulama böylece gereksiz yere root yetkiniz kullanamıyor.

 

2. Greenify

Greenify
Bildiğiniz gibi bazı uygulamalar siz çalıştırmasanız da arka planda çalışmaya devam eder.Ayarlar»uygulamalar sekmesinde uygulamayı bulup durmaya zorla derseniz uygulama ancak çalışmayı durdurur.Tabi bunu cihazı her açtığınızda her uygulama için yapmak eziyetten başka bir şey değildir.Bu uygulama ile tek dokunuşla seçtiğiniz uygulamalarin arka planda çalışmasını önleyebilirsiniz.
Xposed yükleyici ile xposed i yüklemeniz ve daha sonra modüller kısmından bu uygulamayı aktif edip cihazı yeniden baslatmalısınız. Eğer seçtiğiniz uygulamaları uyutulamadı gibi bir hata alırsanız greenify uygulamasında sağ üst köşede üst üste üç nokta var ona dokunun deneysel özellikler»hızlı modu aktif edin.

 

3. AppMgr III (App 2 SD)

AppMgr III (App 2 SD)
Eğer cihazınızın hafızası size yeterli gelmiyorsa uygulamaların bir kısmını sd karta taşımanızda yardımcı olur.Bazı cihazlarda(bazı romlarda) desteklemediğini yazmakta.Ayrıca kullandığınız hafıza kartının rastgele okuma yazma hızının da iyi olmasına dikkat edin.Yoksa uygulamalar ana hafızada çalıştığından daha yavaş çalışacaktır. Harici hafıza kartını galiba ext 4 biçiminde formatlamanız gerekiyor.Uygulama sayfasında yazıyordu ama bulamadım.Uygulamaları sd karta taşımanın haricinde toplu kaldırılmasında,cache belleğin temizlenmesinde yardımcı oluyor.

4. Busybox

Busybox
Yine geliştiriciler için bir program.Eğer ki custom rom kurmuşsanız mutlaka içinde gelir.Terminal emülatörde yazılan komutların çalışmasını sağlar.

 

5. GMD GestureControl

GMD GestureControl
Ekran üzerinde elinizle yaptığınız hareketlere atadığınız işlemleri gerçekleştiren çok güzel bir uygulama. Altta uzanan siyah bildirim çubuğunu gizleme veya uygulamalar arasında sağa sola kaydırarak geçiş yapma gibi bir çok işlevi mevcut.Ücretli ve ücretsiz sürümü mevcut. Ücretsiz sürümde bildirim çubuğunu saklama,kullanıcı gesture leri kapalı olarak geliyor.

 

6. Swapper for Root

Swapper for Root
Yüksek bellek ihtiyacı duyan uygulamalar için hafıza kartınız üzerindeki belirli bir alanı swap (takas alanı) olarak ayırarak bu bölümü ram gibi kullanmaktadır, böylece cihazınızın çalıştırmak için ihtiyaç duyduğu ram hafıza kartınızdan karşılanmaktadır. Uygulamanın etkin bir şekilde kullanılabilmesi için yüksek performanslı class 10 hafıza kartı ile kullanmanız tavsiye edilmektedir.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz