3.055 views / 17 Temmuz 2012,Salı / Yorum : 0

Dünyanın en önde gelen akıllı telefon üreticisi hiç kuşkusuz ki Samsung. Oldukça dinamik üretim ve çalışma sistemiyle, her gün değişen ve gelişen müşteri ihtiyaçlarını karşılamaya çalışıyor. Bunda da oldukça başarılı oluyor.

Mobil Dünya Kongresi’nde en iyi akıllı telefon seçilenSamsung Galaxy S II Android 4.0 Ice Cream Sandwich güncellemesi ile Android 2.3 işletim sistemini kullanıyor. İphone 4 ün dünya çapında yarattığı etkiye en büyük rakip olan Samsung Galaxy S II çok başarılı bir alternatif olduğunu kanıtlamış durumda.

Şekli ve teknik özellikleri bakımından son derece gelişmiş olan Samsung Galaxy S II kalınlığı sadece 8,5 mm.  Bu da onu şu ana kadarki üretilmiş  en ince akıllı telefon yapıyor.  116 gram ağırlığındaki telefon, sçift işlemciyle çalışıyor. Ekran büyüklüğü 4,3 inç olan telefonun Super AMOLED Plus modelinde LED dokunmatik özellikleri bulunuyor.

Samsung Galaxy S II NFC teknolojisi kullanıyor. Yani, temassız iletişim teknolojisi sayesinde sesli komutlarla cihazınızı yönetebilirsiniz.  Sesli arama özelliği, andoid işletim sisteminin desteğiyle son derece etkin kullanılabiliyor.

Samsung Galaxy S II’nin genel özellikleri;

-8 megapiksel full HD kamera, 1080p video kaydı

– 5,1 ses desteği

– Yüksek oyun performansı

– Android 2,3 işletim sistemi

– 16 GB dahili hafıza

– 1 GB RAM

– AAC, MP3, MPEG4, WMV, WMA, DivX, XviD multimedya desteği

– Wi-Fi hotspot, Wi-Fi Direct, DLNA

– Önde bulunan 2 megapiksel kamera

– 21 mbps bağlantı hızı

– 3G mobil tv, radyo, MMS, oyun,

Kaynak : Androidciyiz.netBir Cevap Yazın