Dünya devi Samsung, sanal gerçeklik alanındaki lider ürünü Gear VR ile insanların hayatlarındaki sınırları ortadan kaldırıyor. Samsung Gear VR ile dünya üzerindeki ilk sanal gerçeklik canlı yayını, evinden uzakta çalışmak mecburiyetinde olan bir babanın bebeğinin doğuş anına anbean şahit olmasını sağlıyor. Avustralya ülkesinde 3.bebeklerini bekleyen bir ailenin yaşam şartları sebebi ile bir arada olamamasının sıkıntılarını ele alan video, dünya üzerinde bir anda 10 milyonlarca insana ulaşmış oldu.

Avustralya’daki Larke çifti, çalışma sistemi sebebi ile pek çok çalışanın yaşamış olduğu ayrılıklardan birini yaşıyordu. 3.kez baba olma heyecanını yaşayacak olan baba, hayatının oldukça hatta en önemli anlarından birinde eşinin ve doğacak bebeğinin yanında olamayacağını düşünmekteydi. Aralarındaki yaklaşık 4.000 kilometreyi aşan mesafe sebebi ile bebeğinin doğumunu kaçıracak olan babayı Samsung şirketi tarafından hazırlanan oldukça büyük bir sürpriz bekliyordu. Bu büyük mesafeleri aşan Samsung Gear VR teknolojisiyle doğumun gerçekleşeceği hastane binasının odasına kurulmuş olan özel bir düzenek ile baba, eşinin yanında bulunuyormuş gibi bebeğinin doğumunu 3 boyutlu olarak anbean izleme imkanına sahip oldu.

Hayatlarının en önemli saniyelerinde çifti bir araya getiren Samsung şirketi bu proje için hazırlamış olduğu video ile izleyenlerin kalbine girmeyi başardı.

Bay ve Bayan Larke çifti için hazırlanan bu özel projeye dair duygusal dakikaları aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz