Android işletim sistemli akıllı telefon pazarının devlerinden Samsung, merakla beklenen son ürünü GalaxyNote 4 için ön sipariş almaya başladı.

17 Ekim tarihinde ABD’de piyasaya çıkacak olan SamsungGalaxyNote 4, 5.7inç’lik bir ekrana sahip. Telefon, ABD’de GSM firmalarında iki yıllık sözleşme ile 349 dolardan satılacak.

 XPERİA Z3 SUALTINDA

Android İşletim sistemli Smartphone (akıllı telefon) üreticilerinden Sony, yeni amiral gemisi Xperia Z3, su altında da çalışacak. Sonay firması bir dalgıç ile telefonunu hiçbir kılıf, kasa gibi ek önlem almadan havuza soktu. Xperia Z3, 1.5 metre derinlikte yaklaşık 30 dakika boyunca tüm işlevleri aktif olarak çalıştı.

Avrupa Elektro-Teknik Standartlar Komitesi (CENELEC) tarafından muhafazalı elektrik ürünlerinin çevresel şartlara dayanıklılığını standartlaştıran IP sertifikaları, üretici için önemli bir güvenirlilik göstergesidir. Sony Xperia Z3 bu sertifikalar içinde akıllı cep telefonları için neredeyse imkansız olan  IP65 ve IP68 sertifikası aldı.

‘Toz geçirmez’ olarak da tanıtımı yapılan telefon, temiz suda 1.5 metre derinlikteki bir basınç altında 30 dakika kalabiliyor. Sony Xperia Z3, cihaz üzerindeki şarj, kulaklık girişi gibi kapakları kapalı tutulduğunda, toz ve suya düşme, suya maruz kalma konusunda tam dayanıklı hale geliyor.

ANDROİD TELEFONDA EKRAN VİDEOSU

Android cep telefonlarınca ekran fotoğrafını kolayca çekebiliyorsunuz. Ancak, kullanıcı için bu da yetersiz geliyor. Kullanıcı ekranın görüntüsünü çekmek istiyor.

Bunu yapabilmek için Screencest ya da ücretsiz olan SCR Screen Recorder android uygulamalarını Google Play Store’dan indirebilirsiniz. Telefonunuzun root’lu olması gerekmektedir.

Screencast uygulamasını demo olarak indirebilirsiniz. Bu uygulamayı açtığınızda, root erişimine onay vermeniz gerekir.

Uygulamanın ana ekranında en solda bulunan ve kayıta başlatacak olan sekmeyi tıklayıp, geri dön tuşuyla görüntüsünü almak istediğiniz ekrana gelin.  Kayıt başladı bile. Yeterli süre beklediğinize kanaat getirdikten sonra, kaydı sonlandırmak için screencast bildirimine tıklayın. Ya da, screencast uygulamasını yeniden çalıştırıp, videoyu başlattığınız butona bu kez sonlandırmak için tıklayabilirsiniz. Bu arada, arka planda çalışan uygulamaları kapatırsanız, video verimliliğini de arttırmış olursunuz.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz