Project Valley veya Project V adlarını daha önce duymuş muydunuz? Muhtemelen çoğu arkadaşımız bu isimleri ilk defa duyacak, o nedenle fazla üzülmeyin. Project Valley, Samsung şirketinin üzerinde 2 ekranlı cihaza ve projeye verdiği isim olarak tanımlanmaktadır. Gelen bazı haberler projenin henüz yapım aşamasında olduğunu söylemekte ve aynı zamanda Project Valley adı üzerinden gidilerek ”v” harfi gibi açılabilen ve katlanabilme özelliğine sahip bir ekrana sahip telefon olabileceği de söylemler arasında yer almakta.

Elbette böyle bir cihaza ne kadar ihtiyaç var, tartışılır, mesela çoğu tasarımcılar da 2 ekranla çalışıyorlar ve doğal olarak bu duruma bir anlam veremiyoruz. Önemli olan yenilik ve innovasyondur diyerek bunlar geldiği sürece telefonun başarısını tartışmalar değil pazar analizleri belirliyor. İşte bizlerinde de bu durum karşısında ilgimizi çeken teknolojinin bu yenilik ile beraber gelebileceği noktalar.

Biraz hafızaları zorlamaya çalıştığımızda daha önceki bir takım söylentilerin katlanabilme özelliğini taşıyan ekranlarla Samsung şirketi tarafından 2016 senesinde buluşturulacağımız yönündeydi. Söz konusu haberler de doğruluk payı var ise Samsung şirketi bu olaya kendini adamış.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz