4.580 views / 26 Nisan 2013,Cuma / Yorum : 0

Samsung Galaxy Xcover 2 telefonu bir outdoor olarak cep telefonu olarak yaratılmıştır. Bu telefon darbeye, toza ve hata suya karşı dayanıklı olması için geliştirilmiş bir akıllı cep telefonudur. Peki bu telefon içerisinde bulunan donanım kullanıcının günlük kullanımda onu tatmin edebilecek mi bunu aşağıdaki yazımızda göreceğiz.

 

Samsung bu cihaz için dayanıklılık adına yapılabilecek her şeyi yapmış dememiz hiç yanlış olmaz. Fakat cihaz bu kadar sağlam olmasına rağmen şık bir telefon değil. Dayanıklılığı ön planda tutan bir telefondan beklenen şıklığı sunuyor ancak böyle bir telefondan da pek fazla bir şıklık beklememeliyiz. Cihazın üzerinde bulunan USB ve kulaklık girişleri tamamen su geçirmez şekilde özel kapaklar ile kapatılmış durumda.

 

Xcover2 4″lik 800×400 piksel çözünürlüklü bir ekran sunuyor. 231 ppi ekran derinliği sunan bu telefonda ekran oldukça stardart kullanılmış. Android 4.1 sürümü ile Jelly Bean kullanan Xcover 2’nin kullanıcı arayüzü olarak Samsung TouchWiz4.0 kullanılmış. Bir outdoor akıllı telefon olma iddiası bulunan bu telefonun içerisinde bu amaç için yüklü uygulamalarda bulunmakta. İşlemci olarak içerisinde 1 GHz’lik çift çekirdeği olan Exynos 4210 adlı işlemciyi barındırıyor. Bu işlemci ile Xcover 2’yi günlük kullanımlarımız içinde kullanmamız mümkün oluyor.

 

Xcover2’de 5 MP’lik çekim yapabilmemizi sağlayan oldukça iyi bir kamera bulunmakta. Hatta bu kamera ile su altı çekimlerimizi dahi gerçekleştirebiliriz. 1700 mAh bir pilden güç alan Xcover2 her ne kadar günlük kullanımlar için yeterli olsa da, outdoor olma iddiası bulunan bir akıllı cep telefonu için oldukça zayıf bir pile sahip.samsung-xcover-2samsung-galaxy-xcover2-02갤럭시3

Kaynak : Androidciyiz.netBir Cevap Yazın