5 views / 09 Şubat 2015,Pazartesi / Yorum : 0

Dünya Teknoloji devi Apple’ın giriştiği geniş ekran olan iPhone modeli fikri ile oldukça başarılı bir satış grafiği yakalamayı başardı.

Geniş ekranlı iPhone modelleriyle başarılı bir satış hacmine ulaşan Apple’ın üzerinde çalışmakta olduğu iPhone 7 şimdiden merak edilmeye başlandı. Firmanın yakın takipçisi olan Yasser Farahi’ye iPhone 7 modelinin nasıl bir görünüme benzeyeceği sorulduğunda, başarılı tasarımcıdan tahmini bir görünüm geldi.

Farahi, firmanın yeni modeli hakkında fikir üreten ilk kişi değil. Teknoloji sitelerinin farklı kaynaklara dayandırdığı haberlerinde iPhone 7 serisinin ana özellikleri şimdiden tartışılmaya başlandı. Android sistemi ile çalışan bazı akıllı cihazlar bir zamandır kablosuz şarj özelliğine sahip. iPhone 7’de de bu özelliğin olacağı tahmin ediliyor..

iPhone 7 Videosu gören çarpıldı

Yasser Farahi iPhone 7 çizimleri sosyal mecraya bomba gibi düştü, yayınladığı video ile de çok zaman konuşulacağa benziyor…

Cultofmac‘in yaptığı habere göre iPhone 7 tamamı ile “nasıl istiyorsan” konseptiyle gelecek bir akıllı telefon olma özelliğini taşıyacak.

Farahi’ye göre 2016 senesinde çıkması beklenen iPhone 7 serisinin en önemli tasarımsal özelliklerinden biri çok ince olması… “Telefonun ses seviyesini düşürürken gün düğmesine basarak telefonu kapamaktan nefret ediyorum” diyen grafiker, yaptığı çizimde ses butonlarını sağ tarafa eklemiş.

Hazır ses özelliklerine görmüşken, iPhone 7 serisi ile ilk kez “sterio sound” özelliğinin de geleceği grafiker tarafından düşünülmüş. Fakat bu özelliğin en önemli tarafı, sesi üzerinde bulunan sesnsörlerle yer aldığı ortamı ölçüp ona göre ayarlanabilecek olması… Aynı durumda lens özellikleri de Iphone kullanıcısının o anki ihtiyacına paralel olarak otomatik ayarlarla gerçekleşebilecek.

Kaynak : Androidciyiz.netBir Cevap Yazın