192 views / 17 Kasım 2014,Pazartesi / Yorum : 0

Diyelim hayranı olduğunuz bir ünlüyle telefonda konuşma şansını yakaladınız. Ya da unutmamanız gereken notları karşınızdaki size aceleyle söylüyor. Bu ve benzer durumlar için artık endişelenmenize gerek yok. Bir telefon konuşmasını kaydetmek için birçok neden olabilir. İşte bu konuşmaları kaydetmek için iyi bir uygulama: Arama Kaydedici.

Uygulamayı anlatmaya başlamadan önce hatırlatmamız gereken bir şey var. Ülkenizdeki yasalar ve kişilerin özel hayatlarına özen göstermeniz gerekir. Özellikle yasalar böyle durumlarda bilgilendirme yapmanız gerektiğini belirtebiliyor. Bundan dolayı bankalardan vb yerlerden arandığımız zamanlarda bilgilendiriliyoruz.  Bu şekilde kullanabileceğiniz birçok uygulama mevcut olsa da bunların arasında kullanımı en kolayı ve faydalı Arama Kaydedici. Arama kaydedicinin pro versiyonuna para vermenize gerek yok. Uygulamayı yükleyip başlattığınızda doğrudan ayarlar bölümüne girin. Bu bölümde Aramaları kaydet (Record Calls) seçeneğini işaretleyerek konuşmaları kaydedilebilmeye açın. Daha sonra medya ayarları üzerinden dosya tipini WAV yapın ve audio source seçeneğinde de mic kutusunu işaretleyin. Arama kaydedici uygulamasını kapatın. Bir arkadaşınızı arayın. Arkadaşınız aramanıza cevap verdiğinde ekranda kırmızı bir kayıt işareti belirecek. Telefonunuzun üst kısmındaki görev çubuğunu indirirseniz de konuşmanızın kaydedildiğini görebilirsiniz. Telefon görüşmesini bitirdiğiniz zaman az önce yaptığınız kayıtla ilgili bilgilendirileceksiniz. Gelen bilgilendirmeye tıklayın ve kaydı paylaşabileceğiniz dinleyebileceğiniz ya da silebileceğiniz ekranı açın. Burada kaydın uzunluğu ve ne kadar yer tuttuğu gibi bilgileri de görebileceksiniz.

 

Kaydettiğiniz sesleri duymakta güçlük çekerseniz Audio Source altındaki diğer seçenekleri de deneyin ve hangisinin cihazınızda en iyi sonucu verdiğine siz karar verin. Aynı zamanda seçenekler üzerinden kayıtlarınızı bulut depolama hesabınıza yükleme ya da SD kart üzerine alma uygulamanın dilini değiştirme gibi özellikleri bulabilirsiniz. Google Voice kullanıyorsanız arama sırasında 4’e basarak kayıtları Gmail hesabınıza atabilirsiniz. Yalnızca yaptığınız çağrıları değil aynı zamanda gelen çağrıları da kaydedebilirsiniz. Arama kaydedicidışında Record My Call ve InCall Recorder gibi benzer uygulamalara da göz atabilirsiniz. Fakat şu an piyasadaki en iyi uygulama bu diyebiliriz. Siz de artık bu uygulama sayesinde özel görüşmelerinizi karşı tarafın hakkını da göz önünde bulundurarak kaydedebilirsiniz.

Kaynak : Androidciyiz.netBir cevap yazın