Günümüz teknolojisinde mobil cihazlara ait kameralar DSLR fotoğraf makinaları ile yarışır hale geldi. Gelişmiş özellikler ile donatılmış olan lensler sayesinde mobil cihazların kameraları en net fotoğrafı çekmemizi sağlamakta. Peki, mobil cihazlarda yer alan kamera bir mikroskop görevi görebilir mi? İşte bu sorumuzun cevabı…

Mobil cihazlarınızda bulunan kameraları herhangi bir aparat kullanmadan mikroskopa çevirebilirsiniz. Parmağınıza aldığınız çok az miktarda su damlacığını mobil cihazınızda yer alan kameranın üzerine hafifçe bırakın. Ama unutmayın ki gibi bu su damlacığı gerçekten çok az olmalı ki cihazınız ile fotoğraf çekerken damlacık düşmesin.

Bu aşamadan hemen sonra mikroskopla incelemek istediğiniz objelere cihazınızın kamerası ile iyice yaklaşın. Obje ile kameranın arasında ortalama 1-2 cm kalması gerekiyor. Bu yöntem tam manası ile mikroskopun sunmuş olduğu özellikleri sunmasa da yine objeleri çok yakından incelemeniz için pratik ve masrafsız olan bir çözüm olarak karşımıza çıkıyor.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz