552 views / 27 Şubat 2014,Perşembe / Yorum : 0

Son günlerin gündemden düşmeyen telefon dinlemeleri kişilerin kabusu olmaya başladı. Peki dinlenildiğinizi ne türlü anlarsınız?

 

Telefon dinlemelerine karşın tedbir alabileceğiniz bir sürü mühim püf noktaları meydana çıktı. Birisi aracılığıyla dinlenildiğinizi öğrenmek amaçlı uyarı etmeniz gerekli olan durumlar ve dinlemeyi önlemek amaçlı yapabileceğiniz formüllerin listesini aşağıda bulabilirsiniz .

 

. Şayet ‘Casus program’ varsa, telefon kullanılmaya başlandığında casusa irade dışı SMS gönderir. Bu sebeple önce yapmanız gerekli olan , detaylı fatura talep etmek . Faturada sizin tanımadığınız SMS görürseniz, telefonunuzda casus program bulunma ihtimali bir sürü yüksek .

 

. Gsm telefonunuzu bilhassa bir sürü fazla kullanmadığınız vakitlerde normalden daha çok şarj etmek halinde kalıyorsanız, bu dinlendiğine işaret eden mühim bir işaret olabilmektedir .

 

. Telefonunuzla konuşurken, cızırtı ve aksiseda duyuyorsanız, dinleniyor olabilirsiniz.

 

. Konuşmalarınız boğuk geliyorsa ve benzer olay zaman içerisinde 2 kere tekrarlanırsa, tekrardan dinlenme ihtimaliniz yüksektir.

 

. Profesyoneller , dinlemelere karşın telefonunuza bir bir sürü kez olarak format atmanız gerektiğini söylüyor. Başka Bir Deyişle , her erken ‘Fabrika ayarlarına dön’ seçeneğini seçim ederek telefonunuzun casus program aracılığıyla dinlenmesini önleyebilirsiniz.

 

. Telefonunuzu 1 saat süresince masaya bırakın. Ardından elinizde tutun. Şayet ısı hissediyorsanız, bu telefonunuzun dinlendiğini gösterir. Bunu zaman içerisinde birden çok saat ardından tekrarlayın. Netice benzer ise, yüzde 100 dinleniyorsunuz.

 

. Telefonunuzdaki cızırtı ve aksiseda sesleri, dinlenme ihtimalinizi güçlendiren değişiklikler . Bu benzeri vaziyetlerde telefonunuzu kapatın ve bataryayı birden çok dk çıkartın.

Kaynak : Androidciyiz.netBir Cevap Yazın