Android One’nin ülkemizdeki ilk cihazı General Mobile 4G, ülkemizde 15 Mayıs tarihi itibari ile satışa sunulacak.

Android One programı dahilinde üretilen cihazlar, kullanıcı kişilere Android sisteminin en yeni versiyonu ile en güncel özellik, uygulamaların kolayca yüklenebileceği bir biçimde sunuluyor. Android One programı dahilinde geliştirilmiş olan cihazlar hızlı bir işlemci, kaliteli çözünürlüklü kameralar gibi bir çok farklı özellikleri içerisinde bulunduruyor.

Google Android One Ürün Grubundan yapılan açıklamaya göre, şu an neredeyse ciddi potansiyele sahip bilgisayar özelliklerini içerisinde bulunduran akıllı cihazları tabiri caizse ceplerimizde taşıdığımızı belirterek, dünya üzerinde 1.75 milyar insanın akıllı cihaz kullandığını ve bu sayısının her geçen zaman artış kaydettiği belirtildi.

Ciddi Potansiyel Söz Konusu

Günümüzde yaklaşık üç milyar insanın internet kullandığını belirten Samsun Grubu, “Bu artışın en itici gücü ise akıllı cihazlar ve akıllı cihazların piyasadaki pay durumunun %40’tan fazla olduğu Türkiye içerisinde akıllı cihaz satışları ciddi bir kapasiteye sahip. 2017 senesinde akıllı cihazların piyasa payının yaklaşık %70 olması hedefleniyor açıklamasında bulundu.

Google mühendislerinin de söz konusu cihazın hız durumu, performansı ve kalite çizgisini onayladığını açıklayan General Mobile Genel Müdürü, Lollipop 5.1.1 ilk defa cihaz içerisinde Türkiye’de ki insanlara sunulacağını ve bir çok farklı yeniliğinde söz konusu olacağını belirtti.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz