Akıllı telefonlarımızın tek günden pek dayanacağı günleri sabırla bekliyoruz. Fakat Qualcomm’dan iştirak eden detaylı bilgi , bu konudaki şevkimizi belli bir zaman kıracak.

 

MWC 2014’te Qualcomm’un İş Geliştirme Başı Direktörü Laurent Fournier ile konuşan Techradar, ondan teknolojinin birden çok gün dayanan gsm bataryalarına gerçek değil, ek olarak ziyade süratle batarya durumda olan pillere gerçek yöneldiğini öğrendi. Fournier’a yönelik tek hafta dayanan gsm pillerini düş etmek ” fazla iyimser” tek tutum .

 

Fournier, sözlerine şu şekilde aynı ritimde devam etti: ” Eskiyen GSM telefonlarında gördüğümüz bir haftalık batarya ömrünü, şu anki teknolojiyle akıllı telefonlarda cihazı olası değil . Kullanıcıların kullanmış olduğu program sayısı ve istedikleri birşeyler , pilden bu çeşit tek performans almanıza müsaade vermiyor .”

 

“Bugünün mobil cihaz bataryalarının , çoğunlukla bir gün dayanması bekleniyor. Biz ise bataryanın bir gündelik kullanım ömrünü efektif olarak uzatmaktan tek sürü , onu ek olarak çabuk batarya etmeyi temin edecek yeniliklere mevduat yapıyoruz.”

 

Qualcomm’un tek takım ceplerde kablosuz batarya işlevi sunduğu biliniyor. Fournier, kablosuz batarya işlevlerinin 2.0 versiyonunu duyurduklarını, takip ettikleri trendin de bu meydana geldiğini söylüyor. Başka Bir Deyişle telefonumuzu akşam şarja bırakmaya tek zaman ek olarak aynı ritimde devam edeceğiz benzeri yaşanıyor . Yalnızca belki bu iş, kablosuz batarya benzeri işlevlerle belli bir zaman ek olarak pratik olacak.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz