269 views / 27 Ağustos 2014,Çarşamba / Yorum : 0

Android cihazlar artık herkesin cebinde ve evinde yer alıyor. Hayatımızın büyük bir parçası olan bu cihazları gittiğimiz her yere yanımızda götürüyoruz. Yanımızda akıllı telefonlarımız olmadığında kendimizi eksik hissediyoruz. Çünkü bu cihazlar bizim günlük hayatımızı kolaylaştırmamızı sağlıyor. Çok sayıda uygulama ile bizlere her alanda destek veren cihazlar, günlük işlerimiz için büyük önem taşıyor. Hayatımızı düzene sokmak ve verimliliğimizi arttırmak için kullanabileceğimiz uygulamaları bu yazımızda sıraladık.

Android Asistant ilk uygulamamız. Bu uygulama cihazınızın performansını arttırarak sizin için daha verimli bir hale getirir. RAM temizleme özelliği sayesinde dilediğiniz zaman boş alan sağlayabilirsiniz. Bu uygulama sayesinde telefonunuz daha hızlı çalışır ve işlerinizi daha kolay yaparsınız. Any.do adlı uygulamada ise yapacaklarınızın bir listesini hazırlayarak onları unutma ihtimalinizi ortadan kaldırmış olursunuz. Uygulama size o işi yapmanız gereken zaman geldiğinde uyarı verir. Bu nedenle oldukça kullanışlı bir uygulamadır. Hem iş hayatınız da hem de günlük hayatta bu uygulamadan yararlanarak işlerinizi daha kolay halledebilirsiniz.  Bilinen en popüler bulut depolama sistemi olan Dropbox’ta günlük hayatınızı kolaylaştıracak uygulamalardan bir tanesi. Bütün verilerinizi Dropbox üzerinde saklayabilirsiniz. Telefonunuz kaybolsa veya çalınsa bile verileriniz bu uygulama sayesinde güvende kalır. Ayrıca bu uygulama ile telefonunuzdaki bir dosyaya bilgisayarınızdan ulaşabilirsiniz. Expense Manager adlı uygulama ile de günlük finansal durumunuzu düzene sokabilirsiniz. Gelir ve giderlerinizi uygulama üzerinden takip edebilir, bütçenizi düzenleyebilirsiniz. Ayrıca uygulamada günlük, haftalık ve aylık olarak düzenleme yapma olanağına sahipsiniz. Son uygulamamız ise Keeper. Teknolojinin hayatımıza girmesinden sonra hayatımızda bir çok şifre oldu. Android cihazların olmazsa olmaz uygulaması Keeper sayesinde artık şifrelerinizi unutmayacaksınız. Bu uygulamada şifrelerinizi ve kişisel verilerinizi saklayabilirsiniz.

Günlük hayatın karmaşasında aklımızda çok şeyi tutmamız mümkün olmuyor. Bahsettiğimiz bu uygulamaları kullanarak yükünüzü hafifletebilir, bunlardan arta kalan zamanınızda başka işlere yoğunlaşabilirsiniz. Android cihazınızdan kullanacağınız bu uygulamaları ücretsiz olarak Android Marketten indirebilirsiniz. Hayatınız boyunca vazgeçemeyeceğiniz bu uygulamaların kullanışı çok kolay. Notlarınızı tutabileceğiniz, yapacağınız işleri ve bütçenizi düzenleyebileceğiniz bu uygulamaları denemenizi tavsiye ederiz.

Kaynak : Androidciyiz.netBir Cevap Yazın