28 views / 01 Nisan 2015,Çarşamba / Yorum : 0

WhatsApp’ın kısa bir zaman önce test aşamasına başlamış olduğu sesli görüşme işlevi, Android’li telefonlara da yayılmaya başladı. İşlev şu an ülkemizde de kullanılabilir duruma geldi.

Sesli görüşme, 2.12.19 serisinden itibaren kullanılabilmektedir. Güncelleme kademeli olarak dağıtıldığından ötürü onu henüz Google Play’den alamıyorsanız, whatsapp.com/android web sitesine giderek indirebilir ya da kısa bir süre daha beklemeyi tercih edebilirsiniz.

Yapmış olduğumuz denemelerde sesli görüşme uygulamasının sorunsuz bir şekilde çalıştığını gördük. Ses kalitesi gayet normal telefon görüşmelerine göre oldukça iyiydi, fakat bir saniyeye yakın ufak bir gecikme tecrübe ettik.

Bu yeni özellik sizde de var mı?

Cihazınızda yer alan WhatsApp’ın yeni işlevi içerisinde olup olmadığını uygulamayı açar açmaz fark edeceksiniz. Yeni arayüz, sohbetler, aramalar ve kişiler olmak üzere 3 farklı sekmeye ayrılmış bulunmaktadır. Yeni bir sesli görüşmeye adım atmak için Aramalar sekmesini kullanacak ya da sohbet penceresinin üzerinde yer alan telefon işaretine tıklayabilirsiniz.

Sesli sohbet özelliği elbette WhatsApp uygulamasına özel bir yenilik değil. Aynı özellik, kısa bir zaman önce Facebook Messenger tarafından da hayata geçirilmişti

Kaynak : Androidciyiz.netBir cevap yazın