91 views / 15 Ocak 2015,Perşembe / Yorum : 0

Yatay Bisikletle Dünya Turu Olur mu?

 

                        İki çift inanılmaz bir şekilde dünya turuna katıldılar. Ancak bunu arabayla yada koşarak değil. Yatay Bisikletle beraber mükemmel bir şekilde dünya turuna çıkan çift, bu yolculuklarından inanılmaz derece de ilginç durumlarla karşılaştılar.  Yatay bisiklet normal bisikletten oldukça normaldir. Yani rahatlık bakımından çok süperdir. Bu nedenle bisikleti kullanarak dünya turu yapan iki çift bu turlarına Fransadan başladılar ve tam olarak 4 yıl sürdü bu tur.

 

Yatay Bisiklet Nedir? nerede Bulunur?

 

            Bu tarz bir bisikleti bulmak zor. Çünkü Türkiye odaklı olarak üretim olmamakla beraber, yurt dışına bakarsak da her ülkede bulunmuyor. Bu nedenle kahramanlarımız Yatay bisikleti bulmak için  “ Çek Cumhuriyetine” başvurdu. Çünkü Bisiklet üreticileri bu bölgede yaygın olarak üretmeye başlamışlardır. İşte bu nedenle her bölgede yok. Yata Bisiklet, motor gibi düşünülemez. Çünkü bildiğiniz Bisiklet gibi Petallari vardır. Ama tasarımı ve üzerine eşya konulması gibi özelliklerine bakarsak, gerçekten ayrılan ve daha geniş ölçülerde sürüş zevkini veren bir bisiklet türü.

 

İki çift bu turu “ Bağış toplayarak” gerçekleştirdiler. Aynı zamanda yardımları boş yere harcamak yerine bazı kurumlarla da bağlantıya geçtiler.  Yata bisiklet, rahat bir koltuğa sahip. Aynı zamanda direksiyon olarak tutması ve sürmesi de uzun yollar için üretildiğini açıkça ortaya koyuyor.

 

Bisikleti bir binek olarak değil de, uzun yollarda rahat etmeniz için üretildiğini çok iyi bilin. Yatay bisiklet olarak kullanılan bu tarz bir bisiklet türü insanların hoşuna gittiler. Fransadan çıkan bu iki çift, bu tarz bir bisikleti de aynı zamanda tanıtmış oldular.

Kaynak : Androidciyiz.netBir Cevap Yazın