Yeni bir Android tablet veya telefon aldınız fakat bu cihazı nasıl kullanacağınız konusunda fikriniz bulunmuyorsa, işte bu yazımız yeni android telefon ya da tablet almış olan kullanıcıları yakından ilgilendiriyor.

Elbette tüm Android cihazlar birbirinin aynısı değildir ve her cihazın kendisine göre değişik görünümleri, üreticiye bağlı olan değişik uygulamaları yer almaktadır. Fakat genel anlamda yeni satın alınmış olan bir Android cihazın kurulumu neredeyse tüm cihazlar üzerinde aynı prensiplerle aktif olmaktadır. İşte yeni aldığınız android cihazı kullanmadan önce yapmanız gerekenler işlemler;

1 Önce SIM kartı takarak PIN numaraınızı gireceksiniz

Daha önce kullandığınız cihazınızda kullandığınız bir SIM kart mutlaka elinizde bulunmaktadır. Yeni telefonunuzu açmadan ilk önce yapmanız gereken, cihazın arka kapağını açarak SIM kartınızı yuvasına doğru bir şekilde yerleştirmek olacaktır. Telefonu açtıktan sonrada pin kodunuzu girebilirsiniz.

2 Dil Seçimlerinizi Yapın

İlk aşamayı geçtikten hemen sonra cihazınız sizlerden bir dil seçimi için istekte bulunacak ve bu işlemi ekranda görünecek olan liste içerisinden yapacaksınız. İstediğiniz dili seçtikten sonra diğer işlemlere devam edebilirsiniz.

3 Kablosuz ağ seçimleri

Eğer cihazın ayarlarını yapma esnası içerisinde bulunduğunuz ortamda aktif bir kablosuz ağ yer alıyorsa, wi-fi bağlantınızı hemen aktif duruma getirebilirsiniz. Kablosuz ağınızı aktif duruma getirmek için tek yapmanız gereken cihazınız üzerinden gerekli olan ağ seçimini yapıp, kablosuz ağ şifresini cihazınıza giriş yaptıktan sonra bağlan butonuna tıklamak olacaktır.

4 Varsa google hesabınızı oluşturun ya da hesabınıza giriş yapın

Android cihazlarda google hesabınızı kullanmak her zaman bir avantaj olarak gözükmektedir. Özellikle de Google Play’den uygulamaları cihazınıza indirmek için oldukça önemlidir. Bu durumda hazır google hesabınız varsa hesabınızın detaylarını girmeniz, yoksa yeni bir google hesabı oluşturarak, bu işlemleri gerçekleştirebilirsiniz..

5 Diğer uygulamalara veya hizmetlere kayıt olmak

Çoğu akıllı telefonda, Dropbox veya Google Drive gibi hazır olarak yüklenmiş olan yazılımlar yer almaktadır. Bu hizmetlerden yararlanmak isteyen kullanıcılar, ilk aşamada aktif hesapları ile oturum açabilir veya yeni bir hesap açarak hizmetlerden yararlanabilir.

6 Google Play’den uygulama indirin

Akıllı cihazınızın temel kurulum aşamasını geçtikten hemen sonra cihazınızda yer alan uygulama penceresine geçiş yaparak cihazınız ile beraber gelen uygulamalar bölümüne kısaca bir göz atabilirsiniz..

7 Cihazınızı kişiselleştirin

Cihazınız ile beraber gelen gelen arka plan fotoğrafı veya cihazınızda yer alan ilk arayüzü beğenmediyseniz arka plan resmini, zil ses ayarlamasını değiştirerek, cihazınızı daha kişisel bir duruma getirebilirsiniz.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz