Günümüzde teknoloji kullanım oranı çok büyük bir oranda arttı. Bu oranın artmasını birçok gelişmeyle gözlemlemekteyiz. Bu gelişmeler; mektupların hayatımızdan uzaklaşması, telefonların gelişmesi, üretilen birçok teknolojik aletin evlerimize girmesi, akıllı telefonların kullanımının yaygınlaşması ve dahası. Yaşanan bu gelişmeler teknolojinin ilerlemesini bizlere kanıtlamaktadır. Akıllı telefonların kullanımının yaygınlaşması telefonların içeriğini de oldukça etkilemektedir. Her geçen gün yepyeni bir gelişme yaşanmaktadır. 2015’te piyasaya sürülen bir modelin içeriği, işletim sistemi, özellikleri 2016’da üretilen modelle aynı olmuyor.

Ben de sizlere birçok akıllı telefonların işletim sistemi olan Android işletim sisteminin yeni sürümünden bahsetmek istiyorum. Hepimizin bildiği gibi birçok akıllı telefon markasının kullandığı işletim sistemi olan Android işletim sistemi her geçen gün daha da yaygınlaşıyor. Durum böyleyken teknoloji dehaları yepyeni bir sürüm geliştiriyorlar. Bu sürümün adı Android N. Bu sürüm ile akıllı telefonları neler bekliyor buna bir göz atalım. Geliştirilen Android sürümü olan Android N sürümüne sahip telefon kullanıcıları ilk olarak daha uzun  batarya ömrüne sahip olacaklar. Bu özellik kullanıcılar için oldukça önemli  ve cazip. İkinci olarak da Android Tv sahibi olan kullanıcılar bir yandan da Android N sürümü olan mobil cihaza sahiplerse televizyonda izlemek istedikleri bir programı bir depolama aygıtına kaydedilebilecek. Bu inanılmaz özellik sayesinde artık taşınabilir aygıtınızın içerisine sevdiğiniz Tv programını ya da diziyi kaydedebileceksiniz. Üçüncü önemli özellik; son dönemde türeyen dolandırıcılarla alakalı bir özellik. Bizleri arayıp para talep eden dolandırıcıları Android N sisteminin güvenlik ağı sayesinde rahatça engelleyebileceğiz.

Yepyeni android sürümü olan Android N işletim sistemini Nexus marka akıllı telefonları denemeye başladı. Bu altın değerinde özelliklerden sizler de yararlanmak istiyorsanız Nexus markasını araştırın ve bu özellikleri rahatça kullanın.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz