Elektrik-Elektronik piyasası Çalıştayı’nın ardından Anadolu Ajansı muhabirlerinin sorularına cevap veren Işık, gemi, makine, uzay, sağlık, motorlu araç ve kimya pazarları ile yakından alakalı olan, bu pazarlara girdi sağlayan ve yeni teknolojilerle de öteki pazarların gelişmesine katkı sunan elektronik ve elektrik pazarının daha fazla gelişmesini fazlası ile istediklerini söyledi.

Üretimin tasarım, araştırma geliştirme ve inovasyona dayalı bir durumda olması ve bilgi teknolojilerine girdi sağlamasından ötürü ekonominin en önemli pazarlarından biri olduğunu ifade eden Işık, Öte yandan pazarın 2023 senesinde 34 trilyona ulaşması öngörülmüş olan dünya ticaret hacminin %21’ini oluşturması beklenmektedir. Bu çok ciddi bir rakam olmakla birlikte, hazırlıklarımızı tam ve zaman kaybetmeksizin tamamlamalıyız.

1 Ton Demir 1 Adet Iphone Demektir

Bu tablo bizim Ar-Ge, inovasyon ve katma değeri fazla ürünler bölgesinde gelişmemiz gerektiğine dair iyi bir işarettir. Bu hedefle ilk adımımızı atmış olduk. TÜBİTAK Başkanlığımız yerli akıllı cep telefonu geliştirilmesi hedefi ile çağrıya çıktı. Bu çağrıyla destek vereceğimiz özel sektör şirketleri tarafından tüm alt bileşenleri yerli akıllı telefon geliştirilmesi çalışmasına başlandı.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz