Kısa bir zaman önce 10. senesini kutlayan YouTube, yeniliklerine hız kesmeden devam ediyor. Uzun süredir konuşulan 360 derece video izleme desteği en sonunda kullanıcılara sunuldu.

Yaptığı farklı yenilikler ile popülerliğini korumaya devam eden YouTube, ilerleyen zamanlarda Google’a para kazandırabilecek mi ya da Google tarafından reklamlardan çıkarılmış olarak paralı bir sürümü çıkacak mı bunları ilerleyen zamanlarda göreceğiz.

YouTube, uzun süredir konuşulan 360 derecelik video izleme desteği özelliğini kullanıcıların kullanımına açtı. Google, haritalarında kullanılan sisteme benzerliği ile dikkat çeken bir model geliştirmiş durumda, videoyu açtığınızda sol üst bölgede bulunan ok tuşlarını kullanarak o an videonun hangi alanını izlemek istediğinizi seçebilme ve açı değiştirebilme hakkına sahipsiniz.

Mobil cihazlarda açıları kontrol etmek çok daha kolay olacak, akıllı telefonunuz ya da tabeletinizin sahip olduğu sensörler sayesinde sadece akıllı cihazınızı hareket ettirerek farklı açılara kavuşabilirsiniz.

360 derece video izleme özelliği şu an itibari ile iOS kullanan cihazlar için kullanıma açılmış durumda değil, halihazırda sadece masaüstü ve Android cihazlardan 360 derece videoları izleyebilme imkanına sahipsiniz.

360 derecelik video izleme desteğinin yer aldığı videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz