LG akıllı telefon dünyasına aslında resmen  Optimus G ile tutunmaya çalışıyor. Neden pek bilinmiyor ancak büyük olasılıkla markadan kaynaklı olarak LG nin ürünleri bir türlü rağbet göremiyor. LG ise bunu cihazlarında güçlü donanımlar kullanarak kırmaya çalışıyor. Bu telefonda da bunun izlerini sonuna kadar görüyoruz. Söylemeden geçmeyelim bu cihaz AT&T ve Sprint olmak üzere iki farklı şekilde gelecek. Aralarında ise çok öenmli donanım farklılıklerı var.

Klasik olarak LG bu telefonda da Android işletim sistemi kullanmayı tercih etmiş ancak versiyonun Android 4.0 mı  yoksa 4.1 mi olacağı şuan net değil.  LG Optimus G 4.7 inc gibi devasa bir ekrana sahip yani S3 e göre çok daha büyük.  Ancak çizim yapmıyorsanız bu iyi bir şeyden çok kötü bir şey gibi geliyor bana. Optimus G 318 PPI ve standart RGB sistemi gibi teknolojilerle size çok daha keskin görüntülerde sunmakta.

lg_optimus_g

LG Optimus G nin Sprint modelinde 13 MP lik bir kamera bulunurken AT&T versiyonun da 8 MP lik bir kamera bulunuyor. Yapılan testlerde bu kamera arasında çok büyük görüntü kalitesi olduğu ortaya çıkıyor.

Cihazda 4 çekirdekli 1.5 GHz lik Qualcomm Snapdragon S4 “Krait” işlemcilerle birlikte 2 GB RAM ve Adreno 320 görüntü işlemcisi bulunmakta. Buda mükemmel bir performans demek. Aslında bu çokta alışık olmadığımız bir donanım değil çünkü neredeyse bütün markaların neredeyse hepsi aynı performans elemlarını kullanmakta.

Kaynak: http://www.androidde.net/lg-optimus.html


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz