7.094 views / 11 Aralık 2013,Çarşamba / Yorum : 1

Merhaba arkadaşlar bu yazımızda Samsung Galaxy için çıkan son Rom un güncelleme paketinin nasıl yükleneceğini açıklamaya çalışacağım. Biliyorsunuz ki telefonumuzu 4.3 yazılımına güncellediğimiz de bazı sorunlarla karşı karşıya kalmıştık telefonun geç uyanması ( Ekran kilidi geç açılması ) aşırı biçimde kasma donma buna benzer bir çok hata samsung ise bazı ülkeler için yayınlamış olduğu güncellemeleri durdurup sorun düzelene kadar 24 mb lık bir güncelleme yayınlamıştır.

 

Bu güncellemede yukarıda bahsetmiş olduğumuz hataların hepsininin düzeldiğini gördüm ve sizinde nasıl güncelleme yapacağınızı anlatmaya çalışacağım dediklerimi harfiyen yaparsanız sorunsuz bir şekilde telefonunuza güncelleme paketini indirebilirsiniz.

 

Öncelikle 4.3 romunu yüklemişseniz tekrar 4.1.2 yazılımını yüklemeniz gerekmektedir bunu neden yüklüyoruz çünkü CSC Changer ile ile KOR olan CSC mizi BTU ile değiştirmemiz gerekiyor tabi değiştirmek için telefonunuzun rootlu olması gerekiyor aşağıdaki işlemleri işlemleri sırası ile yapınız.

 

  1. 4.3 ingiltere romuna sahip iseniz tekrar 4.1.2 ingiltere romuna geri dönün
  2. 4.1.2 ingiltere romunuzu Root layın ve CSC Changer apk sini telefonunuza kurun
  3. CSC changer programı ile KOR olan CSC yi BTU olarak değiştirin
  4. 4.3 İngiltere romunu tekrar kurunve gerekli ayarları yaptıktan sonra yazılım güncellemenizi kontrol edin
  5. Güncellemenizi telefonunuza indirimesini ve sizin komutunuzla kurun

 

Yukarıda belirttiğim maddeleri harfiyen yaparsanız güncellemeyi kurmuş olursunuz dikkat edilmesi gereken en son 4.3 kurduktan sonra telefonunuzu rootlamayın güncelleme işlemi bittikten sonra istediğiniz işelmi yapabilirsiniz.

 

CSC Changer APK

indir

 

Galaxy S3 4.3 İngiltere Rom

 

indir

 

CWM ROOT Dosyası

 

indir

Kaynak : Androidciyiz.net“Samsung Galaxy S3 I9300 4.3 Sürümü İçin Güncelleme Paketi” için 1 Yorum

  1. yelerkan says : Cevapla

    arkadaşım öncelikle çalışman için teşekkürler… Dediklerini yaptım ve son olarak ta yaklaşık 24 mb lık bir güncelleme indirdim. yanlız bu işlem 1-2 gün sonra önceki yazılımlarda olduğu gibi arama ekranının geç açılması , ekran koruyucunun geç açılması gibi tekrarlamaya başladı.. Benim S3 telefonumda bu işlem 1-2 gün idare etti. sonra tekrar aynı hali aldı.. yani kısacası bu 4.3 versiyonu bize uygun değil gibi….

Bir Cevap Yazın