1.385 views / 20 Nisan 2013,Cumartesi / Yorum : 0

Mart ayının başında ortaya çıkan dedikoduların büyük bir bölümünde Samsung’un 360 Derece panoramik çekim yapabileceğimiz uygulaması olan Samsung Orb’ın ilk önce S4’te yer verileceği iddia ediliyordu. Galaxy S4 ‘ün çıkmasıyla birlikte Orb uygulamasının desteklenmediği görülmektedir.

 

Samsung Galaxy S4’ün CMOS sensöre sahip 13 MP çözünürlüğü bulunan kamerası çok fazla uygulama ve yazılım desteği ile donatılmış olsa da 360 Photo çekim modunun tefefona monte edilmişken, 360 derece çekimlere nazaran daha iyi ve gelişmiş özellik sunan ve sabırsızlıkla beklenen Samsung Orb’in ise ilk önce Samsung Galaxy NoteIII’te yer alacağı samsung firması tarafından açıklandı. Android sitesinin takipçilerine duyurduğu bu haberin kaynağının Samsung’un yazılım geliştirme ekibi olarak gösterilmektedir.

 

360 derecelik çekimler Android işletim sistemi kullanan akıllı cep telefonları içerisinde ilk defa Android 4.2 Kullanan Nexus akıllı telefonlar ile sunuldu. Bir yerin her yönden fotoğraflanmasıyla ortaya çıkan bu görsel aynı anda Google+ hesapları üzerinden servis edilebilmektedir. Samsung firması da Photo Share benzeri bir uygulama üzerinde araştırmalar yaparak bu konuya bir çözüm getirmeye çalışıyor. Samsung’un Orb ekibinde çalışan yazılım geliştirme mühendislerinin iddiasına göre, Güney Kore merkezli olan Samsung şirketinin bu geliştirilen uygulama ile elde edilmiş olan görüntüleri aynı zamanda Facebook’a da entegre edilebilmesi için dünyanın en gelişmiş ve en popüler sosyal ağı olan Facebook ile birlikte bir çalışma içersindeymişler.

 

Belli bir zaman önce Galaxy S4’e Android’in 5.0 nolu güncellemesi ile sunulacağı iddia edilirken, Samsung Orb’ta Galaxy SIII’te ve Galaxy Note II’de de olacağını tahmin edebiliriz. Zira bu iki telefona da Android’in 5.0 nolu güncellemesinin geleceği Samsung firması tarafından bildirilmiştir.

Kaynak : Androidciyiz.netBir Cevap Yazın