1.188 views / 24 Temmuz 2013,Çarşamba / Yorum : 0

Sony, CES 2013’te kullanıcılara sunduğu Xperia Z modeli ile yeni yılda gerçek bir başarı yakaladı. Bunun hemen arkasından akıllı telefona benzeyen bir tasarım ve teknik donanım sunan Xperia Tablet Z’yi piyasaya duyurdu. Yılın yarısına gelene kadar iki adet üst düzey iki cihaz ve bunların yanında orta segment sayılan Xperia SP ve Sony Xperia L modellerini de satışa sunan Sony, bu aralar yılın geri kalan yarısı için çalışmalara başlamış gibi görünüyor.

 

Bu yıl ki hedefini mobil piyasanın üçüncü markası olmak için yükselmek olduğunu açıklayan Şirket, bunun için pazarlama kanallarına daha çok kaynak aktarımına gitmektedir. Son yıllarda şık tasarımların yanı sıra güçlü donanımlar da sunan Japon üretici, daha fazla pazarlama kanalına önem vererek verdiği reklamlar ile hedefledikleri konum olan üçüncülüğe yıl içinde çıkacaklarını açıkladılar.

 

Esato.com tarafından geçtiğimiz günlerde duyurulan Sony’nin Xperia Cyber-Shot ve Xperia Walkman adlı iki akıllı telefon üzerinde çalıştığı okuyucular ile paylaşılmıştı. Şuan da ise Sony’nin Qualcomm 800 işlecisi kullanacak 10.1″ lik bir tablet üzerinde çalıştığı iddia edilmektedir. 2.3 GHz lik çalışma frekansına ulaşan bu işlemci hali hazırla bulunan tüm tabletlerden daha güçlü bir çözüm olarak dikkatleri üzerinde topluyor.

 

Grafik kısmında ise Adreno 330 ile konsolların sunduğu görüntüleme seviyesi sunabilen işlemciyle kullanılacak 10.1″ lik Reality Display teknolojisi sunan Full HD çözünürlüklü bir ekran gelicek karşımıza. Bu yaz yapılacak olan IFA etkinliğinde resmiyet kazanması beklenen bu tabletin Android işletim sistemi 4.2 kullanması da sitede verilen bilgiler arasında yer alıyor.

Kaynak : Androidciyiz.netBir cevap yazın