1.300 views / 02 Eylül 2013,Pazartesi / Yorum : 0

Google ikinci nesil Nexus 7 tabletini geçtiğimiz haftalarda sunmuştu. Bir önce ki Nexus 7‘ye göre daha üst donanım özellikleri ile gelen tablet yoğun ilgi görüyor. Ayrıca tablet için ilk şikayetler de gelmişti. Bunlar arasında göze çarpanlardan bir tanesi GPS sorunu olurken, diğer önemli bir sorun da dokunmatik ekran ile ilgili ortaya çıkan sorunlardı.

Nexus 7 kullanıcılarından bazıları dokunmatik ekran ile ilgili olarak sorunlar yaşadıklarını dile getirmişlerdi. Sorunun, Nexus 7 ekranına dokunulmadan, ekranın dokunulmuş olarak algılayarak tepki vermesiydi.

Geçtiğimiz ay sonunda Google bir güncelleme yayınlamıştı. JSS15Q olarak adlandırılan yeni güncellemenin özellikle bu dokunmatik ekran sorununu çözeceği ifade edilmişti. Ancak görülen o ki bu güncelleme sorunları tamamen çözmeye yeterli olmadı.

Gelen bilgilere göre  JSS15Q güncellemesini yükleyen bazı Nexus 7 kullanıcılarının hala aynı sorunla karşılaştıkları ortaya çıktı.

Bakalım Google sorun ile ilgili olarak başka ne gibi hamleler atacak…

Kaynak : http://www.maxicep.com/portal/yeni-nexus-7-icin-sunulan-jss15q-guncellemesi-dokunmatik-ekran-sorunlarini-gidermiyor.html

Kaynak : Androidciyiz.netBir cevap yazın